Emekliye Promosyon En Az 450 TL 1 Ay İçinde Hesaba Yatacak

11 milyonu aşkın emeklinin aylardır haber almaya çalıştığı emekli maaşı promosyonunun akibeti belli oldu. Emekli maaşı banka promosyonu 2017’ye girilmeden hesaplarda olacak. Aralık ayı içinde kesinleşecek olan promosyon ödemeleri yılbaşına yetişecek ve emeklilerinin banka hesaplarına yatacak. Emeklilerin beklediğine değecek. Çünkü en düşük promosyonun 450 TL olacağı yolunda haberler medyada yer almaya başladı.

Emeklilerin merakla beklediği promosyonu memurlar 2007 yılında almaya başlamışlardı. Bu tarihte yayımlanan Başbakanlık genelgesiyle memurlar için maaş promosyonu uygulaması başlatılmıştı. Aynı uygulamanın emekliler için de geçerli olması yolundaki çalışmalarda sona gelindi.

Emekli maaş promosyonu konusunda bankalarla kısmen anlaşma sağlandı. Bu konudaki çalışma Başbakana sunuldu. Çalışmanın bir ay içinde tamamlayacağı ve sonuca bağlanacağı açıklandı. Bankalar promosyona çok sıcak yaklaşmasa da son sözü Başbakan Binali Yıldırım söyleyecek.

Emeklilere aldıkları maaşa göre, 3 yıllık period için 450 ile 900 lira ödeme yapılacak. Promosyon miktarının belirlenmesinde emekliye ödenen maaşa ve emeklilerin paralarını bankada tutma süresine bakılacak. Maaşı yüksek olanlar ve parasını bankada daha uzun tutanlar diğer emeklilere göre daha fazla promosyon alacak. Maaşa göre göre 500 TL’lik dilimler halinde dört ayrı kademe oluşturuldu. Ortalama olarak 1.500 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlar 3. kademeye girecek ve iyi bir promosyon alacak. En yüksek promosyon 2.000 TL üzerinde maaş alanlara ödenecek.

Çalışmaların 2017 yılına girmeden sonuçlanacak olması emeklilerin yüzünü güldürecek. Böylece emekliler yeni yıla girmeden bir nevi yeni yıl ikramiyesi almış gibi olacaklar. Başbakan Binali Yıldırım’ın bu konuda alacağı tavır merakla bekleniyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye Promosyon En Az 450 TL 1 Ay İçinde Hesaba Yatacak”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
E-Devlet şifresiyle kredi notu ücretsiz öğrenilir mi?

Kredi notunu tanımlarken ihtiyaç kredisi, kredi kartı gibi kredi ürünleri için başvuru yapıldığında bankalar yetkililerince referans kabul edilen bir derecelendirme...

Gram altın 130 lirayı zorluyor. 150 liraya gider mi?

Türkiye'de altının gram fiyatı yükselmeye devam ediyor. Önceki hafta sonu yaşanan darbe girişiminden sonra yükseliş trendine giren altında 29 Temmuz...

Kapat