Emekliye Promosyon En Az 450 TL 1 Ay İçinde Hesaba Yatacak

11 milyonu aşkın emeklinin aylardır haber almaya çalıştığı emekli maaşı promosyonunun akibeti belli oldu. Emekli maaşı banka promosyonu 2017’ye girilmeden hesaplarda olacak. Aralık ayı içinde kesinleşecek olan promosyon ödemeleri yılbaşına yetişecek ve emeklilerinin banka hesaplarına yatacak. Emeklilerin beklediğine değecek. Çünkü en düşük promosyonun 450 TL olacağı yolunda haberler medyada yer almaya başladı.

Emeklilerin merakla beklediği promosyonu memurlar 2007 yılında almaya başlamışlardı. Bu tarihte yayımlanan Başbakanlık genelgesiyle memurlar için maaş promosyonu uygulaması başlatılmıştı. Aynı uygulamanın emekliler için de geçerli olması yolundaki çalışmalarda sona gelindi.

Emekli maaş promosyonu konusunda bankalarla kısmen anlaşma sağlandı. Bu konudaki çalışma Başbakana sunuldu. Çalışmanın bir ay içinde tamamlayacağı ve sonuca bağlanacağı açıklandı. Bankalar promosyona çok sıcak yaklaşmasa da son sözü Başbakan Binali Yıldırım söyleyecek.

Emeklilere aldıkları maaşa göre, 3 yıllık period için 450 ile 900 lira ödeme yapılacak. Promosyon miktarının belirlenmesinde emekliye ödenen maaşa ve emeklilerin paralarını bankada tutma süresine bakılacak. Maaşı yüksek olanlar ve parasını bankada daha uzun tutanlar diğer emeklilere göre daha fazla promosyon alacak. Maaşa göre göre 500 TL’lik dilimler halinde dört ayrı kademe oluşturuldu. Ortalama olarak 1.500 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlar 3. kademeye girecek ve iyi bir promosyon alacak. En yüksek promosyon 2.000 TL üzerinde maaş alanlara ödenecek.

Çalışmaların 2017 yılına girmeden sonuçlanacak olması emeklilerin yüzünü güldürecek. Böylece emekliler yeni yıla girmeden bir nevi yeni yıl ikramiyesi almış gibi olacaklar. Başbakan Binali Yıldırım’ın bu konuda alacağı tavır merakla bekleniyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye Promosyon En Az 450 TL 1 Ay İçinde Hesaba Yatacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
31 Aralık Perşembe Bankalar Tatil mi Açık mı Kapalı mı?

Yeni yıl yaklaşırken yine en çok merak edilenlerden biri bankaların 31 Aralık günü açık mı kapalı mı olduğu. Bayramlarda ve...

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Kredi

Halkbank kamu çalışanlarına avantajlı ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor. 36 ay vadeye kadar kullanılabilen kredi uygun faiz oranı ya da...

Kapat