Emekliye TOKİ’den 250 Liraya Ev Başvurular Başladı

Emekliye TOKİ'den 250 TL'ye Ev Başvurular Başladı

TOKİ’nin emekliye 250 TL aylık taksitlerle vereceği binlerce ev için başvurular kabul edilmeye başlandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘Emekliye İkinci Bahar Projesi’ kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4.354 konut için 9 – 30 Aralık 2015 tarihleri arasında ön taleplerin alınacağını bildirdi.

Kısa adı TOKİ olan Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, “Uygulamasına başladığımız ‘Emekliye İkinci Bahar Projesi’ kapsamında 250 Lira dolayında taksitle konut sahibi olmak isteyen emeklilerimizin kimlik kartları ile ilgili bankalara başvurularını yapabilecekler. Hedefimiz, hiç konut sahibi olmayan emeklilerimizin yüzünü güldürmek, ikinci baharı müjdelemektir” dedi.

Emeklilerin, daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Hane gelirinin en fazla 3 bin 200 Lira olması şartlar arasında yer alıyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Emekliye TOKİ’den 250 Liraya Ev Başvurular Başladı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Kartında Yeni Asgari Limit 5200 TL Oldu

Kredi kartında asgari limit artırıldı. Bundan sonra kredi kartlarında asgari limit 5.200 TL olarak uygulanacak. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan...

Yarın Pazartesi Günü Bankalarda Kar Tatili Olacak mı?

Kış mevsiminin şiddetini göstermesiyle birlikte Türkiye'nin her yeri kar ve buza teslim oldu. Kar yağışının en şiddetli görüldüğü şehirlerin başında...

Kapat