Emekliyim Kredi Alabilir miyim?

Emekli olup da kredi alıp alamayacağını merak edenler için söyleyelim: Belki de en kolay şekilde kredi alacak kişi sizsiniz. Çünkü düzenli, belgelenebilir ve kesilmeyecek bir geliriniz var. Bu durumda tüm bankaların neden emeklilere kredi vermek için yarıştıklarına şaşmamak gerek. ‘Emekliyim, kredi alabilir miyim’ diyorsanız, istediğiniz bankadan istediğiniz krediyi alabilirsiniz.

Emekliler için kredi alma işini daha da kolaylaştıracak şey, emekli maaşını aldığınız bankadan kredi almanız. Ya da emekli maaşınızı kredi almayı düşündüğünüz bankaya da taşıyabilirsiniz. Bu durumda sizden gelir belgesi dahi sorulmayacaktır. Maaşınız kredi aldığınız bankaya yattığından sadece nüfus cüzdanıyla başvuru yapabilrsiniz. Bir başka bankadan maaşınızı alıyorsanız bu durumda da çoğunlukla emekli maaş cüzdanınızı bankaya sunmanız yeterli olacak. Maaş müşterisi olan emeklilere, yani maaşlarını aynı bankadan alan emeklilere daha cazip koşullarla kredi sunulduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bunun yanısıra emekliler kredili mevduat hesabı ürünlerinden yararlanabiliyorlar. Hesapta para olmasa bile kredili mevduat hesaplarından para çekebiliyorlar.

Aklan gelen bir başka soru ise emeklilerin hangi tür kredileri alabilecekleri. Emekliler tüm bireysel kredileri alabilirler. Bunlar arasında ihtiyaç (tüketici) kredisi, konut (mortgage) kredisi ve araç (taşıt) kredisi başta geliyor. Bunun yanısıra arsa kredisi, çocuğunuz ya da torununuz için eğitim kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, ev yenileme ve inşaat tamamlama gibi akla gelebilecek tim kredileri almanız mümkün.

Emekli kredileri için emeklinin dul ve yetimleri de başvuru yapabilir mi? Bu da akla gelen bir diğer soru. Dul ya da yetim maaşı alanlar da her türlü bireysel kredi için başvuru yapabilir ve kredi kullanabilirler. İhtiyaç, konut ve taşıt kredileri başta olmak üzere tüm bireysel kredileri alabilirler.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Emekliyim Kredi Alabilir miyim?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi Kampanyası

Vakıfbank, bu yılın bayram kredisi kampanyasını erken başlattı. "Masrafları düşünüp bayram ziyaretlerini ertelemeyin diye uygun faiz oranı ve vadelerle geleneksel...

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren banka arayışı aslında oldukça gerilerde kaldı. Bir zamanlar her banka kredi kullandırırken genellikle iki kefil isteniyordu. Sadece...

Kapat