Esnafa Bedava Kredi Halkbank’tan Faizsiz ya da Faiz İndirimli

Esnafa bedava kredi fırsatı var. Tüm esnaf ve zanaatkarların kullanabileceği kredi faizsiz olarak veriliyor. Kamu bankası Halkbank bu iş için görevlendirildi. Hazine destekli olarak kullandırılacak Esnaf Kredisi 30.000 TL’ye kadar faizsiz olarak kullandırılacak. Kredinin 150.000 TL’ye kadar limiti var. 30.000 TL üzerinde Esnaf Kredisi kullanmak isteyenler faiz indiriminden yararlanacak. Bu tutarlar için resmi faiz oranından yüzde 50 indirim yapılacak.

Esnaf sicil kaydı olan, yeni ve eski işyeri olan tüm esnaf kredi için başvuru yapabiliyor. Kredi almak isteyenler öncelikle Kredi ve Kefalet Kooperatflerine gidecek. Kooperatif başvuru yapan esnafın mali durumu ve kredi ihtiyacını gözönüne alarak bir kredi limiti belirleyecek. Sözkonusu kredi tutarı Halkbank’a bildirilecek. Diğer bankalardan kredi alanlar da kredi başvurusu yapabiliyor.

Halkbank’la imzalanacak sözleşmeyle kredi tutarı çekilebilecek. Kredinin 500 TL masrafı var. Kredi kullanımında kefil ya da ipotek istenebilecek.

Faizsiz kredi yerine yüksek tutarlı Esnaf Kredisi kullanmak isteyenlerin yıllık kredi maliyeti yüzde 7’ler civarında gerçekleşecek. Bankalarda yüzde 15’ten aşağı kredi maliyeti bulunmadığı gözönüne alındığında faiz oranı çok uygun. Ancak ayrıca yüzde 4 oranında masraf alınacağını da unutmamak gerek.

Esnaf kredileri 60 aya kadar vadelerde geri ödenebilecek.

Tags : , , ,

3 thoughts on “Esnafa Bedava Kredi Halkbank’tan Faizsiz ya da Faiz İndirimli”

  1. Balikesir /Bigadic subenize esnaf destekli kredi basvurusunda bulundugum halde 4 adet hipotek teslim ettigim halde sahsimi baska bankalara yonlendriyorlar bu durumdan dolayi magduruyet yasamaktayim yasanilan bu sikintiyi cozmenizi arz ederm

  2. Hazine destekli esnaf kredisinden 150 bin tl almak istiyorum. Fakat basbakanin Verdigi sıfır faizli krediden 30 bin aldim oduyorum. ikinci bir krediyi alabilir miyim 150 bin tl 60 ayda faizi nedir saygilar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Akıllı Telefonlara Dolar Zammı Gelecek mi? Ne Kadar Olacak?

Son birkaç haftadır bir türlü durdurulamayan, 3.40 seviyesine ulaşan dolar kuru en çok elektronik sektörünü vurdu. Stoklar tükenmeye başladı. Kampanyalar...

Kredi Garanti Fonu Kefaletli Kredinız ING Bank’ta Hazır

Kredi almak için yeterli teminatı olmayan KOBİ'lere ING Bank'ta ciddi bir fırsat penceresi açıldı. Yeterli timaneti bulunmayan her KOBİ'nin imdadına...

Kapat