Ev alacaklara KDV indirimi müjdesi geldi

Ev alacaklara KDV indirimi müjdesi geldiEv alacaklara KDV indirimi müjdesi geldi

Bakanlar Kurulu, 150 m2`nin üzerindeki konutlar için yüzde 18 olan KDV oranını yüzde 8`e indirdi.

Gayrımenkul piyasasındaki durgunluğu gidermek için alınan önlemler devam ediyor. Son dönemde bankaların kredi faizlerinde yaptığı indirimler ve Emlak Konut kampanyasının ardından şimdi de konutta KDV indirimi geldi. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yapılan açıklamada, 150 m2’nin üzerindeki konutlar için halen yüzde 18 olarak uygulanan KDV oranının yüzde 8’e indirildiği duyuruldu.

Bakanlar Kurulu’nun KDV oranlarının tespitine ilişkin kararına eklenen geçici bir maddeyle, konut teslimlerinde yüzde 18 olarak uygulanan KDV’nin 31 Mart 2017’ye kadar yüzde 8 olarak uygulanması hüküm altına alındı. Yetkililer, konut teslimlerinde yüzde 1 ve yüzde 8 olarak uygulanan KDV oranlarında herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını bildirdi.

Faiz indiriminin hemen sonrasında atılan bu adımların gayrımenkul sektöründe uzun süredir devam eden durgunluğa çare olması ve piyasayı hareketlendirmesi bekleniyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Ev alacaklara KDV indirimi müjdesi geldi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Bugün bankalar açık mı? Cuma günü de tatil mi?

Dört günlük Kurban Bayramı tatilinin ertesi gününe rastlayan 16 Eylül Cuma gününün (bugün) tatil olup olmadığı konusu kafaları karıştırmaya devam...

Halkbank Dialog Çağrı Merkezi Numarası ile Bankacılık İşlemleri

Halkbank'ın Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi olan Halkbank Dialog ile istenilen heryerden, tek bir telefonla bankacılık işlemlerini yapmak şimdi çok kolay....

Kapat