Halkbank Dost Hesap Nedir? Nasıl Çalışır?

Halkbank Dost Hesabın tanıtımları televizyon ekranlarındaki reklam filmleriyle yapılmaya başladı. Esnafın hemen dikkatini çeken Dost Hesap kobiler arasında heyecan yarattı. Peki Halkbank Dost Hesap nedir? Nasıl işliyor? Dost Hesabın kobilere ve esnafa ne faydası var.

Halkbank Dost Hesap bir kredili mevduat hesabı. Hesapta para yokken bile ödeme yapma ya da para çekme imkanı tanıyor. Sadece kobilerin ve esnafın kullanımı için tasarlanmış. Televizyon reklamları ‘KOBİ’lerin kara gün dostu’ olarak yapılıyor. Çünkü Dost Hesap gerçekten bir kara gün dostu.

Halkbank Dost Hesap’la Neler Yapabilirsiniz? Dost Hesap hesabınızda para olmasa da ödemelerinizi yapma imkanı tanıyor. Kredili bir mevduat hesabı olan Dost Hesap ile şu ödemeleri yapmak mümkün:

Çek ödemeleri
Vergi ödemeleri
Telefon, doğalgaz, elektrik, su gibi faturalar Dost Hesap’la hesapta para olmasa bile ödenebiliyor.

Ayrıca Dost Hesap’la hesapta para olmasa bile havale ve EFT yapmak mümkün.

En önemlisi ise Dost Hesap’tan nakit avans çekilebiliyor. Dost Hesaba bir Bank24 kartı tanımlanıyor. Bu kart ile Halkbank Bank24’lerinden haftanın 7 günü 24 saat nakit avans çekmek mümkün oluyor. Bank24 Halkbank’ın ATM Banka Kartı.

Dost Hesap ile nakit para kullananlar ya da hesapta para yokken ödeme yapanlar sadece kullandıkları tutar ve gün üzerinden hesaplanan faiz ödemesi yapıyorlar. Kredi faiz tutarı aylık olarak hesaba yansıtılıyor. Hesaba para yatırıldığı anda yatan para borcu kapatmaya yeterliyse tüm borç kapanmış oluyor. Daha az tutarda bir para yatırıldığında sadece kalan borç için faiz işlemeye devam ediyor.

Dost Hesap’tan kredi kullanmak için herhangi bir prosedürle uğraşmak gerekmiyor. Dost Hesap açtıranlar kredi başvurusu yapmadan kredili mevduat hesaplarından para çekebiliyor ve ödemelerini yapabiliyorlar.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Halkbank Dost Hesap Nedir? Nasıl Çalışır?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dolar şimdilik 2.90 üzerinde dengelendi

Türkiye Merkez Bankası'nın faiz kararı finans piyasalarında merakla beklenirken Dolar / TL kurunun şimdilik 2.90 seviyesinin üzerinde dengelendiği gözleniyor. Asya...

Banka promosyonu Bayrama yetişecek mi?

Emekliler promosyon ve zamlı maaş haberlerini merakla bekliyor. Emekliye promosyon çalışmaları sürüyor. Ramazan bayramından önce banka promosyonu verilecek mi? Bankalar...

Kapat