Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Devlet Desteği ile

Kentsel dönüşümden yararlanarak riskli binalarını dönüştürmek isteyenler için Halkbank devlet desteği avantajı sunuyor. Halkbank’tan bu konuda kredi almak isteyen müşterilerin faiz oranlarına devlet desteği sağlanıyor. Böylece düşük faizli kredi olanağıyla kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir binaya sahip olma şansı doğuyor.

Devlet Desteği Ne Kadar?
Halkbank’tan Kentsel Dönüşüm Kredisi kullananlar faizlerde aylık % 0.33 oranında devlet desteğinden yararlanıyorlar. Kullanılan kredinin faizinin bu orandaki kısmı devlet tarafından karşılanıyor. Böylece normal konut kredisi faiz oranlarına göre indirimli faiz oranları yakalanıyor.

Uygulanan Faiz Oranı Ne? % 0.33 devlet desteğinin düşülmesinden sonra Halkbank’tan kredi kullananlar aylık % 0.80 ya da % 0.82 faiz oranından yararlanıyorlar. 60 aya kadar Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanmak isteyenlere % 0.80 faiz oranı uygulanırken, 61 ay ile 120 ay arasında kredi kullanmak isteyenler % 0.82 oranı üzerinden geri ödeme yapıyorlar.

Devlet desteğinin olması kredi maliyet oranlarını oldukça düşürdüğünden Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi oldukça avantajlı ve düşük maliyetli bir hale geliyor. Faiz oranının düşük olması ödenecek toplam tutarı ve aylık taksitleri düşürüyor. Böylece kentsel dönüşüm yasasından yararlanmak isteyenler uygun faizli bir kredi imkanına kavuşmuş oluyorlar.

Kredi Tahsis Ücreti Var mı? Kentsel Dönüşüm Kredisi kullananlardan kredi tahsis ücreti de alınmıyor. Bu da Halkbank’ın sunduğu bir diğer önemli avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Devlet Desteği ile”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
İnternetten Alışverişte Sanal Kart Nasıl Kullanılır

İnternetten alışverişte klasik kredi kartı yerine sanal kart kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Güvenli alışveriş için özel olarak tasarlanmış olması nedeniyle yaygınlaşan...

Akbank 10000 TL Kredi Aylık Taksit Ne Kadar Olur

Akbank'tan 10.000 TL ihtiyaç kredisi için aylık ne kadar taksit ödenir? Akbank'tan kredi kullananlar değişik tutar ve vadeler için değişik...

Kapat