Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Devlet Desteği ile

Kentsel dönüşümden yararlanarak riskli binalarını dönüştürmek isteyenler için Halkbank devlet desteği avantajı sunuyor. Halkbank’tan bu konuda kredi almak isteyen müşterilerin faiz oranlarına devlet desteği sağlanıyor. Böylece düşük faizli kredi olanağıyla kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir binaya sahip olma şansı doğuyor.

Devlet Desteği Ne Kadar?
Halkbank’tan Kentsel Dönüşüm Kredisi kullananlar faizlerde aylık % 0.33 oranında devlet desteğinden yararlanıyorlar. Kullanılan kredinin faizinin bu orandaki kısmı devlet tarafından karşılanıyor. Böylece normal konut kredisi faiz oranlarına göre indirimli faiz oranları yakalanıyor.

Uygulanan Faiz Oranı Ne? % 0.33 devlet desteğinin düşülmesinden sonra Halkbank’tan kredi kullananlar aylık % 0.80 ya da % 0.82 faiz oranından yararlanıyorlar. 60 aya kadar Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanmak isteyenlere % 0.80 faiz oranı uygulanırken, 61 ay ile 120 ay arasında kredi kullanmak isteyenler % 0.82 oranı üzerinden geri ödeme yapıyorlar.

Devlet desteğinin olması kredi maliyet oranlarını oldukça düşürdüğünden Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi oldukça avantajlı ve düşük maliyetli bir hale geliyor. Faiz oranının düşük olması ödenecek toplam tutarı ve aylık taksitleri düşürüyor. Böylece kentsel dönüşüm yasasından yararlanmak isteyenler uygun faizli bir kredi imkanına kavuşmuş oluyorlar.

Kredi Tahsis Ücreti Var mı? Kentsel Dönüşüm Kredisi kullananlardan kredi tahsis ücreti de alınmıyor. Bu da Halkbank’ın sunduğu bir diğer önemli avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Devlet Desteği ile”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Akbank Ayda Sadece 370 Liraya Sonbahar Kredisi

Akbank'ın ayda sadece 370 TL taksit ödemeli Sonbahar Kredisi kampanyası başladı. Kaçırılmayacak fırsatlarla dolu kampanya kapsamında 36 ay vadeye kadar...

Türkiye’nin Kredi Notu Düşürülecek mi?

Brezilya'nın kredi notu düşürüldü. Sıra Türkiye'de mi? Kredi değerlendirme kuruluşu Standard & Poors'un (S&P) beklenmeyen bir adım atarak Brezilya'nın kredi...

Kapat