Halkbank Konut Kredisi Koşulları ve Faiz Oranları

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi ile 180 aya kadar vadelerle konut kredisi kullanmak mümkün. Genellikle 120 aya kadar vadelerle konut kredisi kullandırıldığı düşünüldüğünde Halkbank’ın sunduğu 15 yıla kadar vade imkanı hemen dikkat çekiyor. Kredinin vadesinin uzun olmasının yanısıra faiz oranları da oldukça cazip seviyelerde. Halkbank’ın konut kredileri yıllık maliyet oranlarının düşüklüğü ile ön plana çıkıyor.

Halkbank’tan Yüzde Kaç Faizle Konut Kredisi Alabilirim? Halkbank Konut Kredisi % 1.13 ile % 1.19 arasındaki aylık faiz oranlarıyla kullandırılıyor. 60 ay vadede % 1,13, 120 ay vadede % 1.15, 180 ay vadede % 1.19 faiz oranı uygulanıyor.

Kredinin Dosya Masrafı Ne Kadar? Halkbank Konut Kredisi Yüzde yarım (Binde 5) kredi tahsis ücretiyle kullandırılıyor. 100.000 Lira kredi kullanmanız durumunda 500 TL kredi tahsis ücreti ödüyorsunuz.

Ekspertiz Ücreti ve Diğer Masraflar Ne Düzeyde?
Halkbank’ta ekspertiz ücreti olarak 650 TL alınıyor. Uygulanan ipotek tesis ücreti ise 156 TL. Ayrıca kredi tutarı, yaş ve cinsiyete göre değişen sigorta bedeli alınıyor. 100.000 TL konut kredisini 120 ay vadeli olarak kullanan 35 yaşında erkek için bir yıllık sigorta primi tutarı 200 TL olarak gerçekleşiyor.

Halkbank Konut Kredisi’ne Nasıl Başvuru Yapabilirim? Halkbank Canım Evim Konut Kredisi başvuruları Halkbank şubelerinden yapılabiliyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Halkbank Konut Kredisi Koşulları ve Faiz Oranları”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Bankalar Emekliye Maaş Promosyonu İçin Kesenin Ağzını Açtı

Türkiye'deki yaklaşık 10 milyon emeklinin yıllardır sabırsızlıkla beklediği promosyon konusunda bankalar nihayet kesenin ağzını açmaya başladı. Bu konuda önderliği Denizbank...

Akbank SMS Para: Tek bir SMS ile anında 500 TL

Akbank SMS Para sistemi ile tek bir SMS yollayarak anında 500 TL SMS Para çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Akbank Axess sahipleri,...

Kapat