İhtiyaç Kredisi Vadesi 48 Ay Oldu mu?

İhtiyaç kredisi vadesinin 48 ay olacağı yolundaki haberler hükümetin bu konuda yaptığı açıklamayla doğrulandı. İhtiyaç kredilerinde vade 48 ay oluyor. Uygulamanın yakın bir zamanda gerçekleşmesi bekleniyor. Bankaların 48 ay vadeli kredi kampanyaları vatandaşlar tarafından heyecanla bekleniyor.

Ekonomide canlanma sağlanması amacıyla bankaların ihtiyaç kredilerinde vade 48 aya çıkartıldı. 48 ay vadeli kredi kullanımının daha cazip olacağı düşünülüyor. Bilindiği gibi ihtiyaç kredilerinde vade bugüne kadar 36 ay olarak uygulanıyordu. Daha önceleri 60 aya kadar vade yapan bankaların 48 ay sürpriziyle kredi kullandırma hacimlerini artırmaları bekleniyor. Vatandaş için de vadenin uzaması daha kolay geri ödeme anlamına gelecek.

48 ay vadeyle ilgili kampanyaların yakında başlaması bekleniyor. Akbank, Garanti, Yapı Kredi, ING, Denizbank, Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası başta olmak üzere piyasaya yön veren tüm bankaların 48 ay vade fırsatını iyi değerlendirecekleri düşünülüyor. Ancak bankalardan beklenen kredi faiz oranları ve kredi kullandırım ücretlerinde herhangi bir artırıma gitmemeleri. 48 ay vade vatandaşlar için çok uygun olacak. Ancak bankaların da bu gidişatı desteklemeleri gerekiyor. Şimdilik hiçbir bankadan 48 ay vadeli bir kampanya haberi gelmedi. Ancak kampanyaların bu ay bitmeden başlaması bekleniyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “İhtiyaç Kredisi Vadesi 48 Ay Oldu mu?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi çekmeyi düşünenlere BDDK’dan kritik uyarı

Kısa adı BDDK olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kritik bir açıklama yaparak bugünlerde banka kredisi çekmeyi düşünenlere uyarıda bulundu....

Garanti Bankası Yüzde 1.19 Faizli Yaz Kredisi

Garanti Bankası'nın her yaz mevsiminde müşterilerine sunduğu Yaz Kredisi kampanyası, bu yıl da her zaman olduğu gibi uygun faiz oranlarıyla...

Kapat