ING Bank Kişiye Özel Kredi Nasıl Alınıyor, Kimler Alabilir?

ING Bank özellikle son kampanyalarıyla ihtiyaç kredisi dünyasına yepyeni bir boyut getirdi. “Eski Köye Yeni Adet” adını verdiği kampanyalar serisiyle faiz oranını belirlerken insanların kredi notuna öncelik verdi. Kredi notu yüksek olanlara çok daha cazip koşullarla ihtiyaç kredisi sunmakta öncülük etti.

Televizyonlarda ING Bank reklamlarını izleyenler şimdi bunun nasıl olduğunu merak ediyor. Yüksek faiz devrinde % 0.99 gibi çok düşük faiz oranının nasıl olabileceğini tartışıyor. % 0.99 faiz oranını kaçırmamak için ING Bank şubelerine koşanlar, kredi notlarının uygun olmadığını görünce hayal kırıklığına uğruyorlar. Buna karşılık kredi notu yüksek olanlar, % 0.99 faiz oranıyla kredi kullanmanın rahatlığıyla evine dönüyor.

ING Bank’ta ihtiyaç kredisi faiz oranları tamamen kredi notu ortalamınıza göre belirleniyor. Buna da kişiye özel kredi deniyor. Findeks kredi notu ortalaması 1850 ve üzerinde olanlar için ING Bank’ta % 0.99 çok düşük faiz oranı uygulanıyor. Başka bir deyişle bu faiz oranını yakalamak için findeks kredi notunuzun 1850 ve yukarısında olması gerekiyor. ING şubelerine uğramadan önce findeks kredi notunuzun kaç olduğunu kontrol etmelisiniz.

Peki, kredi notu 1850’nin aşağısında olanlar ING Bank’tan kredi kullanamıyor mu? Elbette böyle birşey yok. Findeks kredi notu ortalaması 1700 ile 1849 arasında olanlar için aylık % 1.29 faiz oranı teklif ediliyor. Yani kredi kullanmak yine mümkün ama faiz oranı % 0.99 değil, % 1.29 oluyor. Findeks kredi notu ortalaması 1600 ile 1699 arasında olanlara % 1.39 faiz oranı uygulanıyor.

Kredi notuna göre farklılaşan faiz oranlarını inceleyin ve kararınızı verin. Kredi notunuz 1600 ile 1799 arasında ise, biraz daha yüksek faizle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. “O kadar kusur kadı kızında da bulunur” diyenlerdenseniz biraz daha yüksek faizle kredinizi kullanabilirsiniz.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “ING Bank Kişiye Özel Kredi Nasıl Alınıyor, Kimler Alabilir?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Garanti’den 7500 TL Yeni Yıl Kredisi 2016 – 290 TL Taksitle

2015 yılının son ayına girdiğimiz bugünlerde Garanti Bankası'nın geleneksel yeni yıl kredisi start aldı. Garanti Bankası'nın yeni yıla özel cazip...

Emekli memura 5.000 TL ek ikramiye ne zaman ödenecek?

15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi yüzünden TBMM'ye gelemeyen memur emeklilerine ek ikramiye konusunun 2017 yılında yasa haline geleceği ve 30...

Kapat