İstanbul’da en çok prim yapan 10 ilçe

İstanbul'da en çok prim yapan 10 ilçe

Türkiye’nin önde gelen emlak sitesi Hürriyet Emlak, İstanbul’da konut satın almayı düşünenler için son bir yıllık sürede en çok prim yapan 10 ilçeyi açıkladı. Hürriyet Emlak Endeksi’nden elde edilen verilere göre düzenlenen listenin birinci sırasında bir yılda % 39’luk artışla Karadeniz kıyısındaki Şile ilçesi yer alıyor. Konut fiyatlarında en çok artış yaşanan ilçelerde % 24 artışla Gaziosmanpaşa takip ediyor. Üçüncü sırada ise % 23 fiyat artışıyla Adalar ilçesi var.

Listenin geri kalan kısmına göz attığımızda dördüncü sırada % 22 artışla Maltepe ilçesini, beşinci sırada % 21 artışla Bağcılar’ı, altıncı sırada % 19 artışla Ataşehir’i görüyoruz. Yedinci sırada % 19 artışla Zeytinburnu, sekizinci sırada % 18 artışla Bayrampaşa, dokuzuncu sırada % 18 artışla Üsküdar ve onuncu sırada % 17 artışla Kartal ilçesi yer alıyor.

İstanbul’un genel tablosuna bakınca konut fiyatlarında en çok artış görülen ilçelerin Anadolu yakasında olduğunu görüyoruz. Bunlar sırasıyla Şile, Adalar, Maltepe, Ataşehir, Üsküdar ve Kartal ilçeleri… Avrupa yakasında en çok fiyat artışı görülen Gaziosmanpaşa ilçesini, sırasıyla Bağcılar, Zeytinburnu ve Bayrampaşa ilçeleri izliyor.

Listede en çok dikkat çeken yönlerden birisi de, İstanbul’un merkezi kabul edilen Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Beyoğlu, Fatih gibi ilçelerin ilk 10 arasında yer bulamaması…Uzmanlar, İstanbul’un merkez ilçelerindeki konut fiyatlarının artık yeterince doygunluğa ulaşmış olması nedeniyle ilk sıralarda yer almadığını düşünüyor.

Tags : , , , , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “İstanbul’da en çok prim yapan 10 ilçe”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Geçen hafta parasını dolara yatıran kazandı

29 Ağustos - 2 Eylül haftasında euro yüzde 0,60 değer kaybetti, dolar yüzde 0,48 prim yaptı. Borsa İstanbul`da işlem gören...

Yaş Bekleyene Erken Emeklilik Kademeli Maaş Geliyor

Prim borcu tamam olan ancak yaş nedeniyle emekli olamayanlarla ilgili çalışma sürüyor. Medyada yer alan haberlere göre yaşa takılıp emekli...

Kapat