İstanbul’da en çok prim yapan 10 ilçe

İstanbul'da en çok prim yapan 10 ilçe

Türkiye’nin önde gelen emlak sitesi Hürriyet Emlak, İstanbul’da konut satın almayı düşünenler için son bir yıllık sürede en çok prim yapan 10 ilçeyi açıkladı. Hürriyet Emlak Endeksi’nden elde edilen verilere göre düzenlenen listenin birinci sırasında bir yılda % 39’luk artışla Karadeniz kıyısındaki Şile ilçesi yer alıyor. Konut fiyatlarında en çok artış yaşanan ilçelerde % 24 artışla Gaziosmanpaşa takip ediyor. Üçüncü sırada ise % 23 fiyat artışıyla Adalar ilçesi var.

Listenin geri kalan kısmına göz attığımızda dördüncü sırada % 22 artışla Maltepe ilçesini, beşinci sırada % 21 artışla Bağcılar’ı, altıncı sırada % 19 artışla Ataşehir’i görüyoruz. Yedinci sırada % 19 artışla Zeytinburnu, sekizinci sırada % 18 artışla Bayrampaşa, dokuzuncu sırada % 18 artışla Üsküdar ve onuncu sırada % 17 artışla Kartal ilçesi yer alıyor.

İstanbul’un genel tablosuna bakınca konut fiyatlarında en çok artış görülen ilçelerin Anadolu yakasında olduğunu görüyoruz. Bunlar sırasıyla Şile, Adalar, Maltepe, Ataşehir, Üsküdar ve Kartal ilçeleri… Avrupa yakasında en çok fiyat artışı görülen Gaziosmanpaşa ilçesini, sırasıyla Bağcılar, Zeytinburnu ve Bayrampaşa ilçeleri izliyor.

Listede en çok dikkat çeken yönlerden birisi de, İstanbul’un merkezi kabul edilen Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Beyoğlu, Fatih gibi ilçelerin ilk 10 arasında yer bulamaması…Uzmanlar, İstanbul’un merkez ilçelerindeki konut fiyatlarının artık yeterince doygunluğa ulaşmış olması nedeniyle ilk sıralarda yer almadığını düşünüyor.

Tags : , , , , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “İstanbul’da en çok prim yapan 10 ilçe”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Borç yapılandırma için bankalar çok istekli değil…

Kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarının 72 aya kadar yapılandırılmasına ilişkin yönetmelik 27 Eylül'de yürürlüğe girdi ama bankaların yapılandırmaya çok...

Emekliye 4 Ayrı Kademeli Banka Promosyonu

SGK ile bankalar arasında bir süredir devam eden promosyon görüşmelerinde yeni bir aşamaya gelindi. 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle kısa...

Kapat