Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda çalışan işçilere ikramiye ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararını onayladı. Erdoğan’ın onayı sonucunda kamuda çalışan işçilere, Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödenecek. Bu ikramiye, kamu işçisinin bir maaşı tutarında olacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, kamu işçilerine verilecek bir maaş tutarındaki ikramiyenin ilk yarısı 9 Eylül 2016 Cuma günü ödenecek. İkramiyenin ikinci yarısının ödemesi ise 26 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.

Kamu işçilerine verilen ikramiyeler, devlet ve devlete bağlı kurumlarda işçi statüsünde çalışanları kapsıyor. Bu ikramiye aynı zamanda kamu işçisine ek ödeme veya kamu işçisine ek tediye gibi isimlerle de anılıyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Öğretmenlere yüzde 35 indirimli tatil fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakanlığı...

İş Bankası 2017 Yeni Yıl Kredisi

İş Bankası'nın geleneksel yeni yıl kredisi kampanyası aylık % 1.14 düşük faiz avantajıyla devam ediyor. 1 Aralık'ta başlayan yeni yıl...

Kapat