Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda çalışan işçilere ikramiye ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararını onayladı. Erdoğan’ın onayı sonucunda kamuda çalışan işçilere, Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödenecek. Bu ikramiye, kamu işçisinin bir maaşı tutarında olacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, kamu işçilerine verilecek bir maaş tutarındaki ikramiyenin ilk yarısı 9 Eylül 2016 Cuma günü ödenecek. İkramiyenin ikinci yarısının ödemesi ise 26 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.

Kamu işçilerine verilen ikramiyeler, devlet ve devlete bağlı kurumlarda işçi statüsünde çalışanları kapsıyor. Bu ikramiye aynı zamanda kamu işçisine ek ödeme veya kamu işçisine ek tediye gibi isimlerle de anılıyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Asteğmen Maaşları Ne Kadar Kredi Alabilir mi Kart Limiti

Asteğmen maaşları askere gitmeye hazırlanan her üniversite ve yüksek okul mezunu tarafından merak edilir. Asteğmenlik, orduda subaylık statüsünde yer aldığı...

3.1550: Dolarda tüm zamanların rekoru kırıldı

Dolar/TL'de 4 Kasım Cuma günü 3.1550 ile yeni bir rekor geldi. Güne HDP'lii milletvekiilerin göz altına alanması ve tutuklanması haberleriyle...

Kapat