Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda çalışan işçilere ikramiye ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararını onayladı. Erdoğan’ın onayı sonucunda kamuda çalışan işçilere, Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödenecek. Bu ikramiye, kamu işçisinin bir maaşı tutarında olacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, kamu işçilerine verilecek bir maaş tutarındaki ikramiyenin ilk yarısı 9 Eylül 2016 Cuma günü ödenecek. İkramiyenin ikinci yarısının ödemesi ise 26 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.

Kamu işçilerine verilen ikramiyeler, devlet ve devlete bağlı kurumlarda işçi statüsünde çalışanları kapsıyor. Bu ikramiye aynı zamanda kamu işçisine ek ödeme veya kamu işçisine ek tediye gibi isimlerle de anılıyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Kamu işçisine bir maaş ikramiye müjdesi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kart borcu kapatayım derken faiz girdabına girmeyin

Hükümetin banka kredisi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan kararının üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Bu süre zarfında...

Hangi memur emeklisi ne kadar ilave ikramiye alacak?

Anayasa Mahkemesi, Emekli Sandığı Kanunu'nun, "emekli ikramiyesinin hesabında 30 fiili hizmet yılından fazla sürelerin dikkate alınmayacağına" ilişkin hükmünü geçtiğimiz günlerde...

Kapat