KPSS Saati Kaç Oldu? Sınav Sabah Kaçta Başlıyor?

KPSS sınavı saati için son dakikada bir açıklama geldi. 2016 yılı KPSS sınavının başlangıç saati değişti. Daha önce sabah 9.30 olarak açıklanan KPSS sınav saati 10.00’a alındı. Sınav saat 10.00’da başlayacak. KPSS sınavının saatinin değişmesi bu yıl da kafa karışıklığına neden olacak. Bu nedenle sabah erkenden sınav yerinde olmakta fayda var.

2016 KPSS sınavı 20 Kasım’da yapılacak. Sınav saati daha önce 09.30 olarak belirlenmişti. ANcak yarın trafik çok kalabalık olacak. Çünkü bu yıl sınava rekor katılım var. Bu yıl tam 3.5 milyona yakın aday sınava katılacak. Sınavda 500 bin personel görev alacak.

KPSS sınavı memur alımlarında büyük önem taşıyor. Bu yılki sınava katılacak olanların sayısındaki rekor artış ÖSYM’yi telaşlandırdı. Sabah saatlerinde sınav için yola düşecek olanların oluşturacağı trafik özellikle büyük kentlerde sorun yaratacak. Adayların sınava geç kalmamasını sağlamaya çalışan ÖSYM sınav saatini bu yüzden yarım saat ileri aldı. 2016 KPSS sınavı 20 Kasım Pazar günü sabah saat 10.00’da başlayacak.

KPSS ve ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak olan 2016 KPSS sınavında adayların trafik yoğunluğunu dikkate alarak yola çıkmaları isteniyor. Sabah saatlerinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm büyükşehirde daha önce pek rastlanmayan bir trafik yoğunluğunun olması bekleniyor. Bu nedenle adayların erken saatlerde yola çıkarak bir an önce sınav yerlerine varmaları çok önemli.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “KPSS Saati Kaç Oldu? Sınav Sabah Kaçta Başlıyor?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Fibabanka 48 Ay Vadeli 10 Numara Bayram Kredisi

Yaklaşan Ramazan Bayramı'nın keyfini sevdikleriyle birlikte doyasıya yaşamak, bayram günlerinin tadını gündelik ihtiyaçları dert etmeden çıkartmak isteyenlerin yardımına Fibabank koşuyor....

Ziraat Bankası Almanya Taksitli Kredi 25 Bin Euro

Ziraat Bankası'nın Almanya şubelerinde Taksitli Kredi fırsatları devam ediyor. Her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek Ziraat Almanya Taksitli Kredi, Almanya'da yaşayan...

Kapat