KPSS Saati Kaç Oldu? Sınav Sabah Kaçta Başlıyor?

KPSS sınavı saati için son dakikada bir açıklama geldi. 2016 yılı KPSS sınavının başlangıç saati değişti. Daha önce sabah 9.30 olarak açıklanan KPSS sınav saati 10.00’a alındı. Sınav saat 10.00’da başlayacak. KPSS sınavının saatinin değişmesi bu yıl da kafa karışıklığına neden olacak. Bu nedenle sabah erkenden sınav yerinde olmakta fayda var.

2016 KPSS sınavı 20 Kasım’da yapılacak. Sınav saati daha önce 09.30 olarak belirlenmişti. ANcak yarın trafik çok kalabalık olacak. Çünkü bu yıl sınava rekor katılım var. Bu yıl tam 3.5 milyona yakın aday sınava katılacak. Sınavda 500 bin personel görev alacak.

KPSS sınavı memur alımlarında büyük önem taşıyor. Bu yılki sınava katılacak olanların sayısındaki rekor artış ÖSYM’yi telaşlandırdı. Sabah saatlerinde sınav için yola düşecek olanların oluşturacağı trafik özellikle büyük kentlerde sorun yaratacak. Adayların sınava geç kalmamasını sağlamaya çalışan ÖSYM sınav saatini bu yüzden yarım saat ileri aldı. 2016 KPSS sınavı 20 Kasım Pazar günü sabah saat 10.00’da başlayacak.

KPSS ve ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak olan 2016 KPSS sınavında adayların trafik yoğunluğunu dikkate alarak yola çıkmaları isteniyor. Sabah saatlerinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm büyükşehirde daha önce pek rastlanmayan bir trafik yoğunluğunun olması bekleniyor. Bu nedenle adayların erken saatlerde yola çıkarak bir an önce sınav yerlerine varmaları çok önemli.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “KPSS Saati Kaç Oldu? Sınav Sabah Kaçta Başlıyor?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emeklilikte yaşa takılanlara yüzde 5 formülü geliyor

Emekli olmak için yaş şartını bekleyen yaklaşık 500 bin kişi için hazırlanan taslakta, yüzde 5 daha az maaş teklifinin yer...

İş Bankası İndirimli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 1.15

İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi kampanyası başladı. 4 Kasım'da başlayan kampanya indirimli faiz oranları sunuyor ve Kasım ayı sonuna kadar...

Kapat