Kredi Kaç Günde Çıkar

İhtiyaç kredilerinde başvuru ve onay süreci son zamanlarda oldukça kısaldı. Bu nedenle herhangi bir bankaya ihtiyaç kredi başvurusu yapıldığında genellikle aynı gün içinde kredi onayı veriliyor. Kredi başvurusu yapmayı düşünenler ve kaç günde kredi çıkacağını merak edenler için söyleyelim, gerekli belgelerin tamamlanması ve en önemlisi düzenli bir gelirin varlığının anlaşılması durumunda kredi aynı gün içinde çıkabiliyor.

Bankalar son zamanlarda kredi başvuru mekanizmasını oldukça kolay hale getirdiler. Bu nedenle belge olarak çoğunlukla sadece nüfus cüzdanı isteniyor. Adres bilgileri artık ortak bilgi havuzundan görülebildiği için adres belgesi ve fatura gibi belgeler istenmiyor. İşin en can alıcı kısmı ise gelir belgesi. Maaş müşterilerinden gelir belgesi de talep edilmiyor. Maaşın yattığı banka dışındaki bir bankaya ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırsa gelir belgesi istenebiliyor. Bazı bankalar ise SGK kaydının dökümünü talep ediyorlar.

Bankaların başvuru sürecini uzatan çoğunlukla gerekli belgelerin hazır olmaması ya da gelir durumunun tespit edilememesi oluyor. Kredi miktarının yüksekliği de zaman zaman süreci uzatabiliyor. Bu nedenle bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda 2 – 3 vakit tanımanız daha uygun olabilir. Kredi başvurusunun onaylanması halinde zaten banka tarafından aranıyorsunuz ya da sms mesajı alıyorsunuz.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kredi Kaç Günde Çıkar”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Asgari Ücret Düşecek mi 2017 Zammı Ne Olur

2017 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücrette 2017 yılında yapılacak artışın ne kadar olacağı şimdiden merak ediliyor. Ülkemiz...

Halkbank Kredi 2017 Kampanyasında 1.13 Düşük Faiz Fırsatı

Halkbank'ın bu ay başında "Şimdi al, 2017'de öde!^sloganıyla başlattığı Kredi 2017 kampanyasında aylık % 1.13 düşük faiz fırsatı devam ediyor....

Kapat