Kredi Kaç Günde Çıkar

İhtiyaç kredilerinde başvuru ve onay süreci son zamanlarda oldukça kısaldı. Bu nedenle herhangi bir bankaya ihtiyaç kredi başvurusu yapıldığında genellikle aynı gün içinde kredi onayı veriliyor. Kredi başvurusu yapmayı düşünenler ve kaç günde kredi çıkacağını merak edenler için söyleyelim, gerekli belgelerin tamamlanması ve en önemlisi düzenli bir gelirin varlığının anlaşılması durumunda kredi aynı gün içinde çıkabiliyor.

Bankalar son zamanlarda kredi başvuru mekanizmasını oldukça kolay hale getirdiler. Bu nedenle belge olarak çoğunlukla sadece nüfus cüzdanı isteniyor. Adres bilgileri artık ortak bilgi havuzundan görülebildiği için adres belgesi ve fatura gibi belgeler istenmiyor. İşin en can alıcı kısmı ise gelir belgesi. Maaş müşterilerinden gelir belgesi de talep edilmiyor. Maaşın yattığı banka dışındaki bir bankaya ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırsa gelir belgesi istenebiliyor. Bazı bankalar ise SGK kaydının dökümünü talep ediyorlar.

Bankaların başvuru sürecini uzatan çoğunlukla gerekli belgelerin hazır olmaması ya da gelir durumunun tespit edilememesi oluyor. Kredi miktarının yüksekliği de zaman zaman süreci uzatabiliyor. Bu nedenle bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda 2 – 3 vakit tanımanız daha uygun olabilir. Kredi başvurusunun onaylanması halinde zaten banka tarafından aranıyorsunuz ya da sms mesajı alıyorsunuz.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kredi Kaç Günde Çıkar”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Çeyiz Hesabı ve Konut Hesabı beklenen ilgiyi görmedi

Hükümetin bu yıl başlattığı Çeyiz Hesabı ve Konut Hesabı uygulamalarına yeteri kadar başvuru olmadı. 18 Nisan'da başlatılan Çeyiz Hesabı için...

Kredi kartında şifre nasıl seçilmeli?

Dünya çapında yapılan bir araştırmada kredi kartı, banka kartı ve telefon, internet mail hesabı, Facebook hesabı ve daha birçok yerde...

Kapat