Kredi Kartı Asgari Limiti Ne Oldu? 2016 Değişikliği

Kredi kartı asgari limiti arttı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan en son açıklama kapsamında bankaların kredi kartlarına uyguladıkları en az limit tutarında değişikliğe gidildi. Buna göre 2016 Eylül ayı itibarıyla en az kredi kartı limiti 5.200 TL oldu.

Asgari limit benim kartıma yansır mı diyorsanız, bu konuda bilinmesi gereken şey bankaların talimat olmadan limit artırmalarının mümkün olmadığı. Bu nedenle bankanıza başvuru yaparak limit artışı talep etmeniz gerekiyor. Düzenli limit artırımı talimatı vererek bankanın gerekli gördüğü dönemlerde limitinizi otomatik olarak artırmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni kredi kartı alacak olanlar ise artırılan asgari limitten yararlanacaklar. Yeni kredi kartı alacaklarda asgari limit 5.200 TL olarak uygulanacak. Aslında gelirinizin 4 katı tutarında kredi kartı limiti alma hakkınız var. Buna göre bankanın size belirleyeceği limiti az çok tahmin edebilirsiniz.

Kredi kartı en az limitinin artmasının yanında taksit sayılarında da artış oldu. Bundan sonra kredi kartlarıyla 12 ay taksitli kampanyalar düzenlenebilecek. Bu kampanyalar çoğunlukla peşin fiyatına olduğu için oldukça cazip. Bunun yanında peşin ödeme yaptığınız bir alışverişi taksitlendirme imkanınız var. Bunun için bankanızı aramanız ve sonradan taksitlendirme talep etmeniz gerekiyor. Sonradan taksitlendirme için de yeni taksit sayılarının uygulanması bekleniyor.

Tags : ,

0 thoughts on “Kredi Kartı Asgari Limiti Ne Oldu? 2016 Değişikliği”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Mars’ta Ekonomik Sistem Nasıl Olacak?

ABD`de bugünlerde insanlar, Mars'a seyahatin mümkün olup olmadığını ve bu gezegende insan yerleşiminin nasıl gerçekleşebileceğini konuşuyor. Uzmanlara göre Mars`ta yapılacak...

Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

İş Bankası'nın düzenlediği Türkiye'nin Ev Kredisi kampanyası, % 1'in altına inen yeni indirimli faiz oranlarıyla başladı. 11 Ağustos tarihinde başlayan...

Kapat