Kredi Kartı Borçları Kaç Taksit Olacak? Yeni Yapılandırma

Kredi kartı borçları vatandaş için sorun olmaya devam ederken kart borçlularını rahatlatacak yeni bir müjde geldi: Kredi kartı borçları şimdi 72 aya kadar taksitle ödenebilecek. Bir kereye mahsus yapılandırma uygulamasıyla birikmiş kart borçları 72 ayda geri ödenecek. Kredi kartı borcundan bunalmış olanlar şimdiye kadar olan tüm kart borçlarını vadelendirebilecek.

Kredi kartı yapılandırması ve taksitle ödeme zaten yapılabiliyordu. Ancak en fazla 9 taksit yaptırmak mümkün oluyordu. Son müjdeyle bir defalığına olmak üzere 72 ay vadeli olarak taksitlendirme imkanı getiriliyor. Ekstrenizde görebileceğiniz mevcut toplam kart borcunuzu 72 taksite böldürerek eşit taksitlerle ödeyebileceksiniz. Yapılandırma için kredi kartı borcunuz olan bankaya başvuru yapmanız gerekiyor. Uygulamanın Eylül ayı içinde başlaması bekleniyor.

Yeni yapılandırmayla birikmiş kart borçları sorun olmaktan çıkacak. Bankalar birikmiş kart borçlarına 72 taksitle yapılandırma yapacak. Ancak bunun için kredi kartı borçlusunun bankaya başvuru yapması gerekiyor. Uygulamaya bir kereye mahsus olacak. Uygulamadan yararlananlar borçlarını uzun vadeye yayarak ödeme şansına kavuşmuş olacaklar. Tüm bankalardan yapılandırma yapılabilecek.

Tags : ,

0 thoughts on “Kredi Kartı Borçları Kaç Taksit Olacak? Yeni Yapılandırma”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Asgari Ücret Yılbaşında 1400 Lira mı Olacak, 1600 Lira mı?

Her yıl Kasım ayının bugünlerinde gündeme gelen asgari ücret pazarlığı başladı. Hükümet, işçi ve işveren kuruluşları temsilcilerini aynı masada birleştiren...

Denizbank SMS 3280 Cebimde Kredi Limiti ve Vadesi

Denizbank Cebimde Kredi ile ihtiyaç kredisi fırsatları devam ediyor. Yıllardır alışılan ve klasik kredilerden biri haline gelen Cebimde Kredi 2017'de...

Kapat