Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ya da daha uzun vadeye yaymak isteyenler için bir defalığına mükemmel bir imkan geldi. Mevcut kredi kartı borçları yeniden yapılandırma yapılarak 72 ay vadeyle ödenebilecek. Bu uygulama bir kez yapılabilecek.

Kredi kartı borçlarının yapılandırılarak taksitlendirilmesi vatandaşı rahatlatan bir uygulama. Ancak bugüne kadar kredi kartı borçları 9 taksite kadar bölünebiliyordu. Yeni gelen resmi açıklamayla taksit sayısı 72’ye çıkıyor. Ancak bu uygulamayı kredi kartıyla alışverişlerdeki taksitli ödemeyle karıştırmamak gerekiyor. 72 taksit uygulaması ödenmesi gereken, vadesi gelmiş ve ödenmemiş olan kredi kartı borçlarıyla ilgili olacak. Kredi kartı ekstresinde gözüken toplam borç tutarı istenirse taksitlendirilip 72 ay vadeli olarak ödenebilecek. Uygulamanın vatandaşın bütçesini önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

Bir diğer kredi kartı müjdesi ise kartla harcamalarda taksit sayısının 9’dan 12’ye çıkması oldu. Vatandaş bundan sonra isterse kredi kartı harcamasını 12 ayda ödeme talimatı verebilecek. Yapılan alışveriş tutarı tek çekim yerine 12 taksitli çekim olarak ödenecek. Bankalar bu durumda vade farkı uygulayabilecek. Ancak peşin fiyatına taksit uygulamalarının da devam edeceği düşünülüyor.

Tags : , ,

One thought on “Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor”

  1. Emekli maaşını taşımak istiyorum maaşımı işbanktan alıyorum fakat 50000 tl borcum var Bu borcu kabul edermisiniz?

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Kartı Sicil Affı Çıkacak mı? Ne Zaman?

Bu sayfalarda hükümetin vatandaşa sunduğu müjdelere zaman zaman yer veriyoruz. Halkın borçlarından kurtulup daha iyi yaşaması için gayret gösteren hükümetin...

2016 Sonbahar Otomobil Kampanyaları Rehberi

Fiat Kampanyası 0 faizli kredilerle satışları destekliyor. FIAT Egea ve Linea’da kampanyaları var. Eylül ayına özel 50.000 TL 12 Ay...

Kapat