Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ya da daha uzun vadeye yaymak isteyenler için bir defalığına mükemmel bir imkan geldi. Mevcut kredi kartı borçları yeniden yapılandırma yapılarak 72 ay vadeyle ödenebilecek. Bu uygulama bir kez yapılabilecek.

Kredi kartı borçlarının yapılandırılarak taksitlendirilmesi vatandaşı rahatlatan bir uygulama. Ancak bugüne kadar kredi kartı borçları 9 taksite kadar bölünebiliyordu. Yeni gelen resmi açıklamayla taksit sayısı 72’ye çıkıyor. Ancak bu uygulamayı kredi kartıyla alışverişlerdeki taksitli ödemeyle karıştırmamak gerekiyor. 72 taksit uygulaması ödenmesi gereken, vadesi gelmiş ve ödenmemiş olan kredi kartı borçlarıyla ilgili olacak. Kredi kartı ekstresinde gözüken toplam borç tutarı istenirse taksitlendirilip 72 ay vadeli olarak ödenebilecek. Uygulamanın vatandaşın bütçesini önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

Bir diğer kredi kartı müjdesi ise kartla harcamalarda taksit sayısının 9’dan 12’ye çıkması oldu. Vatandaş bundan sonra isterse kredi kartı harcamasını 12 ayda ödeme talimatı verebilecek. Yapılan alışveriş tutarı tek çekim yerine 12 taksitli çekim olarak ödenecek. Bankalar bu durumda vade farkı uygulayabilecek. Ancak peşin fiyatına taksit uygulamalarının da devam edeceği düşünülüyor.

Tags : , ,

One thought on “Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor”

  1. Emekli maaşını taşımak istiyorum maaşımı işbanktan alıyorum fakat 50000 tl borcum var Bu borcu kabul edermisiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kredi kartı faizini sıfırlamak imkansız değil…

Gündelik hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen kredi kartının oldukça yüksek faizlerinden yakınmayanımız yok gibi... Ancak bu yakınmaların en çok, kredi...

Fibabanka % 0.99 Düşük Faizli 2016 Bayram Kredisi

Ülkemizdeki şube sayısını her geçen gün artırarak büyümesini sürdüren Fibabanka, 2016 Ramazan Bayramı için % 0.99'dan başlayan düşük faizli ve...

Kapat