Kredi Kartı ile Afrikada Çocuk Okutmak Bağış Burs Vermek


Afrika her zaman sorunlu bir kıta. Açlık, yoksulluk ve savaşlar bitmek bilmiyor. Afrikalı çocuklara, özellikle savaşlardan kaçan ve babasız olan mülteci çocuklara yardım yapmak istiyorsanız bunun pratik bir yolu var. Afrikalı öğrencilere burs vermek ve onlara eğitimleri için destek olacak sponsor bulmak için kurulan yardım kuruluşları yardımlarınızı bekliyor.

Ayda 22 Euro (35 Avustralya Doları) karşılığı Afrikalı bir öğrencinin öğrenim masraflarını karşılayabilir ve onlara sponsor olabilirsiniz. Bu konuda uluslararası kayıtlı bir örgüt olan Hope Ofiriha yardımlarınızı düzenli olarak Uganda’daki öğrencilere ulaştırıyor. Kuruluş, Güney Sudan’daki iç savaştan kaçan ve Uganda’ya sığınan çocukların eğitimleri için yardım topluyor. Yardımlar kredi kartıyla güvenli bir şekilde gerçekleşebiliyor. Buraya tıklayarak çocukların ayrıntılı durumları görebilir ve sponsor olabilirsiniz.

Çocukların çoğu babasız, hayatlarını iç savaşta kaybeden babaların yetim çocukları. Ailelerde genellikle 5 – 8 çocuk bulunuyor. Uganda’ya sığınan annelerin çocuklarını beslemek için bile paraları yok. Bu durumlarına rağmen Uganda’da ilk öğretim dahil olmak üzere eğitim için kendilerinden ücret isteniyor.

Ayda 22 Euro (35 Avustralya Doları) ile çocukların yemek ihtiyaçları dahil tüm ihtiyaçları yatılı olarak karşılanıyor. Çocuklara okul malzemesi, kitap, forma ve eşofman alınıyor. Ayrıca eğitim ücreti ödeniyor. Çocuklar bu ücret karşılığı düzenli eğitim alıyorlar, yemek yiyorlar ve barınıyorlar.

Siz de Afrikadaki bir çocuğun eğitim masraflarını karşılamak istiyorsanız buraya tıklayın. Bir çocuğun kaderini değiştirmek ve onu yoksulluk ve açlıktan kurtarmak sizin elinizde. Yardım bekleyen çocukların ayrıntılı listesine ve kişisel durumlarına yukardaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çocuklara sponsor olanlar istedikleri zaman onlarla iletişime geçebiliyor, isterlerse gidip yerlerinde görebiliyorlar ya da okulla ilgili belgeleri talep edebiliyorlar.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartı ile Afrikada Çocuk Okutmak Bağış Burs Vermek”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Odeabank Yüzde 13 Faizli Oksijen Hesap ile Tanışalım

Televizyon reklamlarındaki "Beyne oksijen gitmezse ne olur?" sloganıyla dikkat çeken Odeabank Oksijen Hesap, hem paranıza hem hayatınıza artı 2 değer...

Borsanın 100.000 olması kolay ve ucuz kredi getirir mi?

Borsa İstanbul, 13 Haziran Salı günü 100.000 seviyesine tırmanarak tarihi rekor kırdı. 2013 yılından beri bir türlü bu seviyeye çıkamayan...

Kapat