Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iç piyasanın canlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında, bazı ürünler için kredi kartıyla alışverişlerde taksit imkanı sağlanacağını bildirdi. Tüfenkci, “Daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir, bunun gibi birtakım çalışmalar var.” dedi.

Kredi kartıyla yapılan bazı alışverişlerde taksitlendirmeye ilişkin, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında bir çalışma yapıldığını söyleyen Tüfenkci, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bu çalışmada hükümet olarak öncelikli amacımız, hem cari açığa yol açmayacak hem de iç piyasayı rahatlatacak bir düzenleme yapmak… Özellikle iç piyasanın canlandırılması noktasında yerli ürünlerin teşviki de dikkate alınarak, ithalatımızı ve cari açığımızı artırmayacak şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısını artıracağız. Bununla ilgili çalışmalar son aşamada.”

Daha önce kredi kartıyla alışverişlerde bazı ürünler için çeşitli düzenlemeler yapıldığını anımsatan Bakan Tüfenkci, “Örneğin daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir. Bunun gibi birtakım çalışmalar var. Mobilya konusunda, beyaz eşya yerli üretim noktasında bu sayı artırılabilir. Çalışmamızı yaparken talep patlaması oluşturmayacak ve lüks tüketimi teşvik etmeyecek ürünlere odaklanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Kartı Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Bugüne kadar hiç kredi kartı kullanmadınız veya daha önce kullandınız ama canınız yandı diye tekrar başlayıp başlamamak için kararsızsınız. Aşağıdaki...

Garanti 2016 Ramazan Bayramı Kredisi 450 Taksitle 12000 TL

Garanti Bankası'nın 2016 Ramazan Bayramı Kredisi kampanyası cazip fırsatlarla başladı. Uzun bayram tatili boyunca elinde nakit olmasını isteyen Garanti müşterilerini...

Kapat