Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iç piyasanın canlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında, bazı ürünler için kredi kartıyla alışverişlerde taksit imkanı sağlanacağını bildirdi. Tüfenkci, “Daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir, bunun gibi birtakım çalışmalar var.” dedi.

Kredi kartıyla yapılan bazı alışverişlerde taksitlendirmeye ilişkin, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında bir çalışma yapıldığını söyleyen Tüfenkci, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bu çalışmada hükümet olarak öncelikli amacımız, hem cari açığa yol açmayacak hem de iç piyasayı rahatlatacak bir düzenleme yapmak… Özellikle iç piyasanın canlandırılması noktasında yerli ürünlerin teşviki de dikkate alınarak, ithalatımızı ve cari açığımızı artırmayacak şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısını artıracağız. Bununla ilgili çalışmalar son aşamada.”

Daha önce kredi kartıyla alışverişlerde bazı ürünler için çeşitli düzenlemeler yapıldığını anımsatan Bakan Tüfenkci, “Örneğin daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir. Bunun gibi birtakım çalışmalar var. Mobilya konusunda, beyaz eşya yerli üretim noktasında bu sayı artırılabilir. Çalışmamızı yaparken talep patlaması oluşturmayacak ve lüks tüketimi teşvik etmeyecek ürünlere odaklanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
14 Ağustos’ta Bankalara Siber Saldırı Tehlikesi Var mı?

FETÖ’nün başarısız darbe girişiminin ardından yeni bir atakta bulunup bulunmayacağı tartışılırken bankalara internet üzerinden siber saldırı ihbarlarının arttığı bildiriliyor. Finans...

Ayda 541 TL’ye 15.000 TL İhtiyaç Krediniz Akbank’ta

Akbank'ın tüm müşterileri için hazırladığı Kredim akbank'ta kampanyası, avantajlı faiz oranı, hızlı başvuru süreci ve kolay kullanım imkanıyla geniş ilgi...

Kapat