Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iç piyasanın canlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında, bazı ürünler için kredi kartıyla alışverişlerde taksit imkanı sağlanacağını bildirdi. Tüfenkci, “Daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir, bunun gibi birtakım çalışmalar var.” dedi.

Kredi kartıyla yapılan bazı alışverişlerde taksitlendirmeye ilişkin, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında bir çalışma yapıldığını söyleyen Tüfenkci, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bu çalışmada hükümet olarak öncelikli amacımız, hem cari açığa yol açmayacak hem de iç piyasayı rahatlatacak bir düzenleme yapmak… Özellikle iç piyasanın canlandırılması noktasında yerli ürünlerin teşviki de dikkate alınarak, ithalatımızı ve cari açığımızı artırmayacak şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısını artıracağız. Bununla ilgili çalışmalar son aşamada.”

Daha önce kredi kartıyla alışverişlerde bazı ürünler için çeşitli düzenlemeler yapıldığını anımsatan Bakan Tüfenkci, “Örneğin daha önce market alışverişinde taksiti kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir. Bunun gibi birtakım çalışmalar var. Mobilya konusunda, beyaz eşya yerli üretim noktasında bu sayı artırılabilir. Çalışmamızı yaparken talep patlaması oluşturmayacak ve lüks tüketimi teşvik etmeyecek ürünlere odaklanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kredi kartı ile market alışverişine 3 taksit gelebilir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Türkiye’de her 100 kişiden 34’ü kredi kartı borçlusu

Uluslararası Finansal Eğitim Ağı (INFE), borçlar konusunda 2015’te 17 ülkede bir araştırma yaptı. Buna göre; 1 yıl içinde en az...

Axess Kartın Son 2 Hanesi Kadar Chip-Para

2015 yılının bitmesine az bir süre kala Axess'ten yeni yıl hediyesi geldi: kartınızın son 2 hanesi kadar chip-para. Türkiye'nin en...

Kapat