Kredi Kartı Taksitlendirme Son Durum Kaç Taksit Yapılıyor

Kredi kartı taksitlendirme konusunda iki önemli karar alındı. Bunlardan biri yapılan alışverişlerin taksitlendirmesiyle, diğeri birikmiş kart borçlarının taksitlendirmesiyle ilgili.

Kredi kartı sahipleri taksit kampanyalarından her zaman yararlanıyor. Taksitle alışverişlerde çoğu zaman vade farkı da uygulanmıyor. Kredi kartında taksit sayısı cari açığın artışı ve kart borçlarının yükselmesiyle dokuza indirilmişti. Şimdi ise yeniden 12 taksit dönemi başlıyor. Son alınan kararlarla bankalar 12 ay taksitli olarak kredi kartı kampanyaları düzenleyebilecekler. Sonradan taksit uygulamasında da aynı taksit sayısının geçerli olması bekleniyor.

Birikmiş kredi kartı borçları içinse yeniden yapılandırma düzenlemesi geldi. Buna göre birikmiş kart borçları bir kereliğine 72 taksit olarak yeniden yapılandırılacak. Yapılandırma kart sahibinin isteğine ve talebine bağlı olacak. Daha az taksit sayısıyla da yapılandırma mümkün olacak.

Normalde en fazla 9 taksitli olarak borç yapılandırması yapılabiliyor. Yeni yapılandırmadan yararlanmak için bankaya başvuru yapmak gerekiyor. Mevcut borç değerlendirilerek taksitlendirilip uzun vadeye yayılacak. Böylece kredi kartı borcunun ödenmesi kolaylaşacak. Ancak uygulamanın bir kere yapılabileceğini hatırlatmak gerek. Yeni borçlar için yine 9 taksitle yapılandırma mümkün olacak. 72 taksitle kredi kartı borç yapılandırmasının Eylül ya da Ekim ayı içinde hayata geçmesi bekleniyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartı Taksitlendirme Son Durum Kaç Taksit Yapılıyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Denizbank’tan Esnafa 80.000 TL En Hızlı Kredi

İşleri yolunda gitmeyen, nakit sıkıntısı çeken esnafa en hızlı kredi desteği ve çözümü her zaman olduğu gibi yine Denizbank'tan geldi....

30.000 Lira Faizsiz Bedava Esnaf Kredisi Nasıl Alınıyor?

Hükümetin geçtiğimiz yıl esnafa sözünü verdiği faizsiz kredi desteği yeniden başladı. Böylece "Piyasalar durgun, siftah bile yapamıyorum" diyen esnafın imdadına...

Kapat