Kredi Kartı Taksitlendirme Son Durum Kaç Taksit Yapılıyor

Kredi kartı taksitlendirme konusunda iki önemli karar alındı. Bunlardan biri yapılan alışverişlerin taksitlendirmesiyle, diğeri birikmiş kart borçlarının taksitlendirmesiyle ilgili.

Kredi kartı sahipleri taksit kampanyalarından her zaman yararlanıyor. Taksitle alışverişlerde çoğu zaman vade farkı da uygulanmıyor. Kredi kartında taksit sayısı cari açığın artışı ve kart borçlarının yükselmesiyle dokuza indirilmişti. Şimdi ise yeniden 12 taksit dönemi başlıyor. Son alınan kararlarla bankalar 12 ay taksitli olarak kredi kartı kampanyaları düzenleyebilecekler. Sonradan taksit uygulamasında da aynı taksit sayısının geçerli olması bekleniyor.

Birikmiş kredi kartı borçları içinse yeniden yapılandırma düzenlemesi geldi. Buna göre birikmiş kart borçları bir kereliğine 72 taksit olarak yeniden yapılandırılacak. Yapılandırma kart sahibinin isteğine ve talebine bağlı olacak. Daha az taksit sayısıyla da yapılandırma mümkün olacak.

Normalde en fazla 9 taksitli olarak borç yapılandırması yapılabiliyor. Yeni yapılandırmadan yararlanmak için bankaya başvuru yapmak gerekiyor. Mevcut borç değerlendirilerek taksitlendirilip uzun vadeye yayılacak. Böylece kredi kartı borcunun ödenmesi kolaylaşacak. Ancak uygulamanın bir kere yapılabileceğini hatırlatmak gerek. Yeni borçlar için yine 9 taksitle yapılandırma mümkün olacak. 72 taksitle kredi kartı borç yapılandırmasının Eylül ya da Ekim ayı içinde hayata geçmesi bekleniyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartı Taksitlendirme Son Durum Kaç Taksit Yapılıyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emekliyim Kredi Alabilir miyim?

Emekli olup da kredi alıp alamayacağını merak edenler için söyleyelim: Belki de en kolay şekilde kredi alacak kişi sizsiniz. Çünkü...

Ayda 541 TL’ye 15.000 TL Akbank Kredisi

Akbank'ta Ramazan Bayramı Kredisi fırsatı devam ederken isteyenler de Kredim Akbank'ta kampanyasından da yararlanabiliyor. Kredim Akbank’ta kampanyası, tüm müşterilere avantajlı...

Kapat