Kredi kartında 48 ay vade ve yapılandırma müjdesi

Kredi kartında 48 ay vade ve yapılandırma müjdesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, ihtiyaç kredileri ve kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasıyla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” müjdesini verdi. Müjde kısa süre sonra hayata geçtiğinde kredi kartıyla alışverişte şu an 36 ay olan vadenin 48 aya çıkması ve birikmiş borçlar için yeniden yapılandırma fırsatı geliyor.

BDDK Başsanı Mehmet Ali Akben, Başbakan Binali Yıldırım’ın partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda, vatandaşların ödeme şartlarını daha da rahatlatmak için ihtiyaç kredilerinin taksit sayısını artıracaklarına yönelik açıklamaları ile ilgili açıklama yaptı.

İhtiyaç kredileri ve kredi kartları tarafında çalışma yaptıklarını belirten Akben, konunun Finansal İstikrar Komitesi’nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını söyledi. Her iki konuda ödemelerin esnetilmesi çalışması bulunduğunu ifade eden Akben, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak” diye konuştu.

Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini bildirdi. BDDK Başkanı Akben, kredi kartları konusunda da, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kredi kartında 48 ay vade ve yapılandırma müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Vakıfbank 2016 Bahar Kredisi Kampanyası Başvurusu 5724’e

Vakfbank 2016 yılı için de cazip fırsatlar sunan Bahar Kredisi kampanyası düzenledi. 2016 Bahar Kredisi 36 aya varan vadeler, uygun...

Asgari Ücret Düşecek mi 2017 Zammı Ne Olur

2017 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücrette 2017 yılında yapılacak artışın ne kadar olacağı şimdiden merak ediliyor. Ülkemiz...

Kapat