Kredi Kartında Yeni Asgari Limit 5200 TL Oldu

Kredi kartında asgari limit artırıldı. Bundan sonra kredi kartlarında asgari limit 5.200 TL olarak uygulanacak. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamayla krediler ve kredi kartlarıyla ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Yeni uygulamalardan biri de kredi kartlarının limitiyle ilgili.

Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkmasının ardından 2016 yılı için asgari kredi kartı limiti de değişti. Kredi kartlarında gelirin 4 katı kadar en az kullanım limiti belirleniyor. Asgari ücretin artmasıyla kredi kartının en az limiti de asgari ücretin 4 katı olan 5.200 TL’ye yükseldi. Kart limitleri kişinin talebi ve bankanın değerlendirmesiyle asgari limitlerin üzerinde de belirlenebiliyor. Kredi kartı sahibinin kanıtlanabilir geliri banka değerlendirmesinde önemli rol oynuyor.

Kredi kartındaki bir başka müjde de taksit sayısıyla ilgili oldu. Kredi kartıyla taksitli alışverişlerde yapılabilecek en fazla taksit sayısı 12’ye çıkartıldı. Kredi kartında azami taksit sayısı 9 olarak uygulanıyordu. Bundan sonra vatandaş kredi kartıyla 12 aya kadar vadeli olarak alışveriş yapabilecek. Kredi kartıyla market alışverişlerinde 3 taksit olacağı yönündeki haberler ise doğru çıkmadı. Market alışverişlerinde eskiden olduğu gibi taksit yapılamayacak. Kredi kartındaki taksit sayısının artırılmasıyla tüketimin canlanması ve ekonomideki sıkışıklığın aşılması bekleniyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “Kredi Kartında Yeni Asgari Limit 5200 TL Oldu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Akbank 10000 TL Kredi Aylık Taksit Ne Kadar Olur

Akbank'tan 10.000 TL ihtiyaç kredisi için aylık ne kadar taksit ödenir? Akbank'tan kredi kullananlar değişik tutar ve vadeler için değişik...

Banka İpotekli Konut Başkasına Satılabilir mi?

Diyelim ki, bir bankadan konut kredisi kullandınız. Bir süre düzenli ödeme yaptıktan sonra işleriniz ters gitti ve kredi geri ödemesinde...

Kapat