Kredi Kartında Yeni Asgari Limit 5200 TL Oldu

Kredi kartında asgari limit artırıldı. Bundan sonra kredi kartlarında asgari limit 5.200 TL olarak uygulanacak. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamayla krediler ve kredi kartlarıyla ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Yeni uygulamalardan biri de kredi kartlarının limitiyle ilgili.

Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkmasının ardından 2016 yılı için asgari kredi kartı limiti de değişti. Kredi kartlarında gelirin 4 katı kadar en az kullanım limiti belirleniyor. Asgari ücretin artmasıyla kredi kartının en az limiti de asgari ücretin 4 katı olan 5.200 TL’ye yükseldi. Kart limitleri kişinin talebi ve bankanın değerlendirmesiyle asgari limitlerin üzerinde de belirlenebiliyor. Kredi kartı sahibinin kanıtlanabilir geliri banka değerlendirmesinde önemli rol oynuyor.

Kredi kartındaki bir başka müjde de taksit sayısıyla ilgili oldu. Kredi kartıyla taksitli alışverişlerde yapılabilecek en fazla taksit sayısı 12’ye çıkartıldı. Kredi kartında azami taksit sayısı 9 olarak uygulanıyordu. Bundan sonra vatandaş kredi kartıyla 12 aya kadar vadeli olarak alışveriş yapabilecek. Kredi kartıyla market alışverişlerinde 3 taksit olacağı yönündeki haberler ise doğru çıkmadı. Market alışverişlerinde eskiden olduğu gibi taksit yapılamayacak. Kredi kartındaki taksit sayısının artırılmasıyla tüketimin canlanması ve ekonomideki sıkışıklığın aşılması bekleniyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “Kredi Kartında Yeni Asgari Limit 5200 TL Oldu”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Trafik Sigortası En Düşük Fiyat Teklifi Nasıl Nereden Alınır

Zorunlu trafik sigortası primlerindeki artışlar araç sahiplerinin kabusu olmuştu. Yüksek ödemelerin önüne geçmek için yepyeni bir sistem geliyor. Artık internet...

Ve dolar 3.10 seviyesini geçerek tarihi zirveye çıktı

12 Ekim Salı günü, başkanlık sistemi, referandum ihtimali, erken seçim tartışmaları ve Musul savaşı gibi jeopolitik endişelerle tarihi zirvesini tazeleyen...

Kapat