Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor

Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK), kredi kartından nakit avans çekimini daha az maliyetli hale getirmek yeni düzenlemelerle ilgili çalışmalar yapıyor. BDDK’nın geçtiğimiz günlerde kredi karşılıklarıyla ilgili düzenlemelerin ardından şimdi de kredi kartından nakit avans çekimiyle ilgili düzenlemeler üzerinde çalışma yaptığı bildirildi. Bankacılık kaynaklarının verdiği bilgiye göre, nakit avans çekiminde faiz uygulaması yanında alınan ücretin kaldırılması yönünde bir düzenleme öngörülüyor. Faizin yanında alınan ek ücretin kaldırılmasıyla kredi kartından nakit çekim maliyeti önemli ölçüde hafifleyecek.

BDDK, Cuma akşamı yaptığı bir değişiklikle 2017 den geçerli olmak üzere bankaların standart nitelikteki krediler için ayırdığı genel karşılık oranlarını yüzde 1’e yakın izleme kapsamındaki krediler için yüzde 2 olarak belirlemişti.

Bu oranlar halen tüketici krediler ve kredi kartlar için yüzde 4 ve bu kapsamdaki ikinci gruptaki krediler için yüzde 8 olarak uygulanıyor. BDDK söz konusu oranları UFRS 9 standardını uygulamayan ve BDDK’dan izin alan bankalar için 2018 den sonra yüzde 1,5 ve yüzde 3 olarak belirledi.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Akbank Direkt Kredi Şubeye Gitmeden Nasıl Kullanılır

En yeni ve en çağdaş teknolojiyi hemen uygulamasıyla tanınan Akbank, son kredi ürünü Direkt Kredi ile şubeye bile gitmeden anında...

ING Bank 0.99 Faizli, 48 Ay Vadeli 10.000 TL Hızlı Kredi

ING Bank, yeni sonbahar kredisi kampanyasında son dönemlerin en düşük faiz oranıyla nakit ihtiyacı olan tüm müşterilerini şubelere davet ediyor....

Kapat