Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor

Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK), kredi kartından nakit avans çekimini daha az maliyetli hale getirmek yeni düzenlemelerle ilgili çalışmalar yapıyor. BDDK’nın geçtiğimiz günlerde kredi karşılıklarıyla ilgili düzenlemelerin ardından şimdi de kredi kartından nakit avans çekimiyle ilgili düzenlemeler üzerinde çalışma yaptığı bildirildi. Bankacılık kaynaklarının verdiği bilgiye göre, nakit avans çekiminde faiz uygulaması yanında alınan ücretin kaldırılması yönünde bir düzenleme öngörülüyor. Faizin yanında alınan ek ücretin kaldırılmasıyla kredi kartından nakit çekim maliyeti önemli ölçüde hafifleyecek.

BDDK, Cuma akşamı yaptığı bir değişiklikle 2017 den geçerli olmak üzere bankaların standart nitelikteki krediler için ayırdığı genel karşılık oranlarını yüzde 1’e yakın izleme kapsamındaki krediler için yüzde 2 olarak belirlemişti.

Bu oranlar halen tüketici krediler ve kredi kartlar için yüzde 4 ve bu kapsamdaki ikinci gruptaki krediler için yüzde 8 olarak uygulanıyor. BDDK söz konusu oranları UFRS 9 standardını uygulamayan ve BDDK’dan izin alan bankalar için 2018 den sonra yüzde 1,5 ve yüzde 3 olarak belirledi.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartından Nakit Avans Çekimi Kolaylaşıyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yapı Kredi – Cepten ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi

Yapı Kredi Bankası'nda hesabı olanların ihtiyaç duyduğu kredi hemen o anda cep telefonundan veya internetten imdadına yetişiyor. Şubeye bile gitmesine...

EnPara Ayda 187 Liraya 5000 Lira Kredi

EnPara 'açık açık söylüyoruz' diyor ve ayda 187 Liraya 5000 Lira kredi veriyor. Kıllanan Adam'ın son kredi kampanyasının tanıtımları televizyon...

Kapat