Kredi Notu Kaç Olmalı – Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Bankalardan rahatça kredi alabilmek için kredi notunuzun belirli aralıklarda olması gerekiyor. Kredi notu için risk gruplarına göre beş ayrı kategori oluşturuldu ve herbir kredi kullanıcısı için kredi skorları oluşturuldu. Findeks kredi notu ya da raporu olarak da bilinen bu kredi notuna bankalar aracılığıyla ya da Findeks web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi almanız o kadar kolay olacak demektir. Banka şubelerinden, cep telefonu uygulamalarından, internet şubelerinden kredi skorunu öğrenmek mümkün.

Kredi Notu Kaç Olmalı? Kolayca kredi alabilmek için kredi skorunuzun 1100 ve üzerinde olması gerekir. Ancak 800 ve üzerindeki grubunda kredi alırken zorlanmayacaklarını söyleyebiliriz. Kredi skorunuz 800’ün altındaysa kefil ya da ipotek göstererek kredi kullanabilirsiniz. 500’den daha az kredi puanına sahip olanlara ise bankalar genellikle kredi vermeyi tercih etmez. Kredi notunuz 1400’ün de üzerindeyse bankalardan normale göre daha düşük faizle kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir? Kredi notunu geliştirmenin ve yükseltmenin en temel yolu kredi borçlarını zamanında ödemekten geçer. Buna kredi kartı borçları da dahildir. Kredi kartı borçları için asgari ödemeyi düzenli yapabilmek bile kredi notunuzu olumlu etkiler.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Notu Kaç Olmalı – Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Esnafa Faizin Yarısı Devletten Kredi Müjdesi

Esnafa, küçük işletmelere, işini büyütmek isteyen girişimcilere dokuz farklı kredi seçeneği sunuluyor. Üst limiti 150 bin TL'ye kadar çıkan kredide...

Devlet memurlarının emeklilik işlemleri askıya alındı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi, emekli olmak için Temmuz ayını bekleyen binlerce kamu çalışanını da olumsuz etkiledi....

Kapat