Kredi Notu Kaç Olmalı – Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Bankalardan rahatça kredi alabilmek için kredi notunuzun belirli aralıklarda olması gerekiyor. Kredi notu için risk gruplarına göre beş ayrı kategori oluşturuldu ve herbir kredi kullanıcısı için kredi skorları oluşturuldu. Findeks kredi notu ya da raporu olarak da bilinen bu kredi notuna bankalar aracılığıyla ya da Findeks web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi almanız o kadar kolay olacak demektir. Banka şubelerinden, cep telefonu uygulamalarından, internet şubelerinden kredi skorunu öğrenmek mümkün.

Kredi Notu Kaç Olmalı? Kolayca kredi alabilmek için kredi skorunuzun 1100 ve üzerinde olması gerekir. Ancak 800 ve üzerindeki grubunda kredi alırken zorlanmayacaklarını söyleyebiliriz. Kredi skorunuz 800’ün altındaysa kefil ya da ipotek göstererek kredi kullanabilirsiniz. 500’den daha az kredi puanına sahip olanlara ise bankalar genellikle kredi vermeyi tercih etmez. Kredi notunuz 1400’ün de üzerindeyse bankalardan normale göre daha düşük faizle kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir? Kredi notunu geliştirmenin ve yükseltmenin en temel yolu kredi borçlarını zamanında ödemekten geçer. Buna kredi kartı borçları da dahildir. Kredi kartı borçları için asgari ödemeyi düzenli yapabilmek bile kredi notunuzu olumlu etkiler.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Notu Kaç Olmalı – Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Esnafa En Hızlı Kredi Başvurusu Denizbank Web Sitesinde

Esnafa en hızlı kredi başvurusu Denizbank web sitesinde. Denizbank'In web sitesini ziyaret eden esnaf TC kimlik numarası ve cep telefonu...

Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor

11 milyona yakın emeklinin, uzun süreden beri heyecanla beklediği banka promosyonuna Kurban Bayramı sonrası kavuşacağı müjdesi geldi. Banka temsilcileri ile...

Kapat