Kurban Bayramı ne zaman? Bankalar kaç gün tatil?

Kurban Bayramı ne zaman? Bankalar kaç gün tatil?

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan bugüne yaşadığı karmaşık süreç, ülke gündemini o kadar işgal etti ki yaz günlerinin o rahat ve sakin tatil ortamını bile hissedemez hale geldik. Bu arada Kurban Bayramının ne zamana denk geldiği, kaç gün tatil olacağı gibi geleneksel konularımız da o kargaşa arasında kaynadı gitti.

Hemen belirtelim. 2016 yılının Kurban Bayramına 1 aydan az süre kaldı. Kurban Bayramı 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Perşembe günü sona erecek. Tatilin resmi süresi dört gün ama özellikle kamu kurumlarında çalışanlar için bayram tatili yine dokuz güne yayılacak. Devlet memurları için 9 Eylül Cuma akşamından itibaren başlayacak Kurban Bayramı tatili, 18 Eylül Pazar akşamına kadar kesintisiz devam edecek. Doğrudan hizmet sektöründe olmayan bazı özel şirketlerin de çalışanlarına 9 gün tatil vermesiyle onlar da bu imkandan yararlanacak.

9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinde bankaların durumuna gelince… Kurban Bayramının özünü oluşturan dört gün boyunca ülkemizdeki kamu ve özel bankaların tamamı kapalı olacak. Yani 12 Eylül Pazartesi, 13 Eylül Salı, 14 Eylül Çarşamba ve 15 Eylül Perşembe günleri hiçbir banka açık olmayacak ve bankacılık hizmeti vermeyecek. 9 günlük tatil süresi boyunca sadece 16 Eylül Cuma günü bankalar bir günlüğüne açılacak ve akşama kadar açık kaldıktan sonra 17 Eylül Cumartesi ve 18 Eylül Pazar günü tekrar kapalı olacak.

Kurban Bayramı Tatili Çizelgesi

10 Eylül Cumartesi: Bankalar kapalı (Hafta sonu tatili)
11 Eylül Pazar: Bankalar kapalı (Hafta sonu tatili)
12 Eylül Pazartesi: Bankalar kapalı (Bayram tatili)
13 Eylül Salı: Bankalar kapalı (Bayram tatili)
14 Eylül Çarşamba: Bankalar kapalı (Bayram tatili)
15 Eylül Perşembe: Bankalar kapalı (Bayram tatili)
16 Eylül Cuma: Bankalar Açık
17 Eylül Cumartesi: Bankalar kapalı (Hafta sonu tatili)
18 Eylül Pazar: Bankalar kapalı (Hafta sonu tatili)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Kurban Bayramı ne zaman? Bankalar kaç gün tatil?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İş Bankası Günde 6 TL’ye 5000 TL Kredi Ağustos 2016

İş Bankası'nın günde 6 TL'ye 5.000 TL kredi kampanyası Ağustos ayında da devam ediyor. Daha önceki yıllarda büyük ilgi gören...

Ohal Sonrası Bankalar Kapanır mı? İflas Eder mi?

Tüm yurtta olağanüstü hal ilan edilmesi ve piyasalarda yaşanan karışıklıklar ister istemez vatandaşı tedirgin ediyor ve şu soruları sorduruyor: Ohal...

Kapat