Kuveyt Türk Altın Kart: Faizsiz Ek Limit Veren Banka Kartı

Kuveyt Türk Altın Kart: Faizsiz Ek Limit Veren Banka Kartı

Kuveyt Türk’ün tüm müşterilerine sunduğu Altın Kart, temelde bir banka kartı olmasına rağmen kullanıcısına sağladığı ek limit özelliğiyle adeta kredi kartı işlevi görüyor. Kuveyt Türk Altın Kart kullanıcıları, vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da bu bakiye yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanan ek limiti (karz limiti) kullanarak alışveriş yapmaya imkanı elde ediyorlar.

Altın Kart ile Kuveyt Türk ATM’lerinden, yurt içi ve yurt dışında diğer banka ATM’lerinden 7 gün 24 saat işlem yapılabiliyor. ATM işlemleri ve alışverişlerde vadesiz hesaba ulaşmanızı sağlıyor. Bakiyenin yetersiz kaldığı durumlarda Altın Kart sahibine özel tanımlanan ek limit ile alışveriş yapmaya imkan veriyor.

7 gün 24 saat hem Kuveyt Türk ATM’lerinden, hem de yurt içi ve yurt dışı Visa Electron, Vpay, Maestro / Cirrus amblemli diğer banka ATM’lerinden işlem gerçekleştiriliyor ve mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca internet üzerinden, 3D Secure işlem yapabilen iş yerlerinden alışveriş mümkün oluyor.

Ücretsiz olan Altın Kart ile dünyanın her ülkesinde, o ülkenin para birimi cinsinden çekilen döviz tutarları, ana hesaptan TL olarak düşüyor.

Ek Limit Kullanımı

Kuveyt Türk Altın Kart’a 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL ek limit tanımlanabiliyor. Böylece bakiyenin yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanan ek limiti kullanılaarak alışveriş yapmaya devam edilebiliyor.

Altın Kart sahibinin yaptığı harcamalara dair ekstre gönderimi yapılırken hesap kesim tarihi ayın 1. veya 15. günü olarak seçiliyor. Cari hesapta bakiye olması halinde hesap kesim tarihi itibari ile karz borcu tahsilatı yapılmaya başlanılıyor. Son ödeme tarihinin hesap kesim tarihinden 10 gün sonrad olduğunu belirtelim.

Altın Kart sahibi olmak için en yakın Kuveyt Türk Şubesinden başvuru yapılabiliyor. Anında kart basım sistemi ile Altın Kart’ın şubelerde basılıyor olması nedeniyle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Altın Kart ile yapılan alışverişlerde Altın Puan avantajı da varz. Vadesiz hesaptaki bakiye kullanılarak yapılan alışverişlerden % 0.35 oranında, ek limit kullanılarak yapılan alışverişlerden ise % 0,1 oranında Altın Puan kazanılıyoz. Altın Puanlar müşterinin Altın Puan Hesabında birikiyor. Altın Puan Hesabı yoksa otomatik olarak açılıyor. Altın Puan tutarı 10 TL’ye ulaştığında gram altın olarak hesabınıza yansıtılıyor.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Kuveyt Türk Altın Kart: Faizsiz Ek Limit Veren Banka Kartı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Odeabank Yüzde 13 Faizli Oksijen Hesap ile Tanışalım

Televizyon reklamlarındaki "Beyne oksijen gitmezse ne olur?" sloganıyla dikkat çeken Odeabank Oksijen Hesap, hem paranıza hem hayatınıza artı 2 değer...

Konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 10 arttı

Türkiye genelinde konut fiyatlarının mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 1,07, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 9,96...

Kapat