Maaşını PTT’den Alan Emekliye TEB Jet Kredi – Tahsis Ücreti Yok

SGK emekli maaşlarını PTT aracılığıyla alanlar TEB’den çok özel bir kredi kullanabiliyorlar: Jet Kredi. Sadece nüfus cüzdanılya kullanılan ve PTT şubesinden çıkmadan sonuçlanan TEB Jet Kredi’de dosya masrafı ya da kredi kullandırım ücreti gibi isimler altında herhangi bir masraf alınmıyor. TEB Jet Kredi, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı alan emekliler için birebir.

TEB Jet Kredi başvurusu sadece nüfus cüzdanı ile yapılıyor. Başvuru PTT işyerinden çıkmadan sonuçlandırılıyor. Maaşlarını SGK’dan alan tüm emekliler TEB Jet Kredi kullanabiliyor.

TEB Jet Kredi 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kullanılabiliyor. Kredinin vadesi 3 ay ile 36 ay arasında tercih edilebiliyor. 70 yaşına kadar tüm emekliler krediden faydalanabiliyor. PTT’den TEB Jet Kredi kullananlar kredi tahsis ücreti ödemiyorlar.

TEB Jet Kredi kullanmak için emekli maaşını PTT’den alıyor olmak ve nüfus cüzdanıyla PTT işyerine uğramak yeterli oluyor. PTT işyerlerinden bulunan TEB standlarından ya da PTT gişelerinden bilgi alınabiliyor. EMekliler için pratik ve hızlı bir kredi seçeneği olan TEB Jet Kredi, PTT’nin bankalarla olan işbirliğinin sonuçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. TEB şubesi bulunmayan yerlerde de PTT’den Jet Kredi başvurusu yapılabiliyor. Kredi geri ödemeleri de yine PTT işyerlerine yapılıyor ya da otomatik olarak emekli maaşının bağlı bulunduğu vadesiz hesaptan çekiliyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Maaşını PTT’den Alan Emekliye TEB Jet Kredi – Tahsis Ücreti Yok”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kart borcu kapatayım derken faiz girdabına girmeyin

Hükümetin banka kredisi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan kararının üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Bu süre zarfında...

Emekliye 4 Müjde Umudu Bayramdan Sonraya Kaldı

9 günlük Ramazan Bayramı tatili bugünden itibaren başladı. Bu uzun tatil öncelikle devlet memurlarını ilgilendiriyor, özel sektörde böyle uzun bir...

Kapat