Memur ve Emekliye Bayram Öncesi Maaş Müjdesi

Memur ve Emekliye Bayram Öncesi Maaş Müjdesi

Uzun bayram tatilleri öncesi “Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi?” sorusu mutlaka gündeme gelir. Burada kastedilen emekli ve memur maaşlarıdır elbette… Bu yıl da, 12 Eylül Pazartesi gününden itibaren başlayacak Kurban Bayramı tatili öncesi aynı soru gündeme geldi. Emekli ve devlet memuru olan milyonlarca insanın gündemi “Maaşlar bayram öncesi yatırılacak mı?” sorusuna odaklandı.

Bu yıl Kurban Bayramı, 12 – 13 – 14 – 15 Eylül tarihlerinde kutlanacak. 9 günlük tatil verilirse uzun tatilin başlangıcı 9 Eylül Cuma akşamı olacak. Devlet memurları ise her ayın 15’inde maaş alıyor. Su oudukoa memurların Eylül’de maaş günleri Kurban Bayramı’nın son gününe denk geliyor. Bu nedenle memurların maaşlarının bayram öncesi ödenmesi için çalışma yürütülüyor.

Aynı çalışmanın, maaşlarını her ayın 16’sı ile 28’i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsaması bekleniyor. Fiilen çalışmakta olan memurların işi kolay, çünkü hükümetin alacağı bir kararla Eylül maaşını bayramdan önce alma olasılığı oldukça yüksek… Ancak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin bu kapsama girmesi zor görünüyor. Bayram sonrasında bankalar açılacağı için büyük ihtimalle maaşlarını her zamanki günde alacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda da bayram dönemlerinde erken maaş müjdeleri verilmişti. Bu nedenle bu Kurban Bayramı öncesinde de maaşların ödenebileceği belirtiliyor. Memur emeklileri ise maaşlarını her ayın 1’i ile 5’i arasında alıyor. Yaklaşık 2 milyon memur emeklisi Eylül’de de maaşlarını yine bu tarihler arasında alacak.

Emekliler, erken maaş müjdesinin yanı sıra promosyon beklentisi içerisinde de bulunuyor. Kurban Bayramı’na kadar promosyon anlaşmasının yapılmasını ve ödemelerin başlamasını isteyen emekliler, bu ödemenin kendilerine bayramda ilaç gibi geleceğini belirtiyor.

Promosyonda anlaşmaya varılırsa, emekliler ek gelire kavuşacak. Rakam henüz kesinleşmese de yıllık 150 ila 300 lira arasında olacağı ve 3 yıllık toplu ödeme yapılacağı konuşuluyor. Emekliler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelecek haberi bekliyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Memur ve Emekliye Bayram Öncesi Maaş Müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediyi kimler alabilir?

Kısaca KGF desteği olarak bilinen Kredi Garanti Fonu destekli ticari krediler, Ocak ayından itibaren ülkemiz esnafının ve KOBİlerinin hayatına girdi....

29 Ekim Hangi Gün? Bankalar Tatil mi Açık mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi olarak tatil. Bugün hiçbir devlet dairesi, kamu kuruluşu, banka diğer kuruluşlar çalışmıyor. Ancak 2016 yılında...

Kapat