Ohal Banka Kredilerini Nasıl Etkiler? Bankalar Kredi Verir mi?

Olağanüstü halin ilanından sonra vatandaşın merak ettiği konulardan biri de banka kredilerinin akibeti. Bankalar normal şekilde çalışmaya devam edecek mi? Krediler kesilecek mi, yoksa devam mı edecek? Verilen kredi miktarı azalacak mı?

Ohal doğrudan doğruya ekonomiyle ilgili bir durum olmamakla birlikte Türkiye’nin kredi potansiyeli çok önemli. Şu anda Türk ekonomisi dışardan gelen sıcak paraya bağımlı olduğu için Türkiye’ye giriş yapan sıcak para miktarında azalma olabilir. Bu da banka kredilerini olumsuz etkileyebilir.

Bankalar kredi vermeye devam ediyor. Ancak kredi verme konusunda biraz daha isteksiz davranabilirler. Verilen kredi tutarı azalabilir. Kredi almak için gerekli şartlar zorlaştırılabilir. Kredi piyasasının durumu tamamen yabancı sermayenin alacağı tutuma bağlı olacak. Bankaların kredi maliyetlerinde ve vatandaşın ödeyeceği faiz ve masraflarda belirgin artışlar olabilir.

Türk bankalarının kapanması ya da şube sayısını azaltması gibi tehlikeler henüz ufukta gözükmüyor. Ancak bankaların kredi hacimleri ve vatandaşa kullandırdıkları tutarlar konusunda azalmalar olabilir. Kredi faizlerinde artış olabilir.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Ohal Banka Kredilerini Nasıl Etkiler? Bankalar Kredi Verir mi?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti İnternet Şubesinde Krediniz Anında Hesabınıza Geliyor

Garanti Bankası İnternet Şubesi veya Cep Şubesi kullanıcıları, hemen ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorr ve hesabına aktarılan paranızı kullanmaya başlayabiliyor. Üstelik...

Nakite Sıkışana Denizbank’tan Facebook Kredisi

Denizbank, acil ihtiyaçlar karşısında nakite sıkışanlar için Facebook üzerinden yeni bir kredi kampanyası başlattı. "Nakite mi sıkıştınız? Deniz bir tık...

Kapat