Ohal Sonrası Dolar Ne Olur? Yükselir mi? Kaça Çıkar?

Ohalin ilan edilmesinden sonra Dolar TL kuru 3.09 seviyelerine kadar çıktı. Çoğu ekonomist bunun geçici bir seviye olduğunu söylese de özellikle yabancıların Türkiye için tepkileri bu konuda çok önemli. Standard & Poors’un Türkiye’nin kredi notunu düşürmesinin ardından Fitch ve Moody’s’in tavırları bekleniyor. Türkiye’nin kredi notu düşürülürse yabancı sermaye büyük oranda ülkeyi terk edecek. Bu da Dolar kurunun hızla yükselmesi anlamına gelecek.

Dolar’ın yükseleceğini düşünenlerin verdiği üst rakam kısa dönem için 3.30. FED’in faiz artırmaya başlaması bu rakamı 3.60’a taşır görüşünde olanlar var. Fakat ilk aşamada 3.12 ve 3.15 seviyeleri takip edilecek.

Amerikan Doları’nın artmayacağını savunanların ise bunun için olması gereken çeşitli şartları var: Ohal’in iyi uygulanması, Batı’nın Türkiye’de halen bir demokratik bir ortam olduğuna ikna edilmesi ve FED’in faiz artırımlarına başlamaması.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Ohal Sonrası Dolar Ne Olur? Yükselir mi? Kaça Çıkar?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Finansbank ile Tanışma Kredisi – SMS 5030 ile Kolay Başvuru

Bugüne kadar Finansbank şubelerine hiç uğramadıysanız, Finansbank ile herhangi bir ilişkiniz olmadıysa bu yazı sizi yakından ilgilendirebilir. Bundan sonrasında Finansbank...

Akbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bugünlerde cepten kredi denildiğinden artık bankaların cep şubelerinden verilen kredileri anlasak da hala hayatımızda önemli yeri olan bir kredi başvuru...

Kapat