Ohal Sonrası Gayrimenkul Ev Dükkan Fiyatları Ne Olur?

Vatandaşın gündemdeki sorularından biri de şu: Ohal emlak fiyatlarını nasıl etkiler? Her durumda artan, kriz tanımayan ev ve dükkan fiyatları artık biraz olsun durulmaya ya da düşmeye başlayabilir mi? Olağanüstü hal sonrası gayrimenkul fiyatları ne olur. Ev ya da dükkan almak isteyen herkes bugünlerde bunu merak ediyor. Bir işyeri kiralayarak iş kurmak isteyenler de projelerini erteleyip ertelememeyi konuşuyor.

İnşaat şirketlerine bakarsanız gayrimenkul fiyatları düşemez, çünkü arsa maliyetleri çok yüksek ve inşaat malzemelerine her gün zam geliyor. Üstelik Ohal geçici bir durum ve aslında bir sorun olmadığı anlaşılınca emlak fiyatları daha da artacaktır. Bu nedenle emlak almak isteyen elini çabuk tutmalı. Emlak piyasasının içinde olanlar bu düşünceyi savunuyor.

Ancak darbe girişimi sonrası ülkenin ekonomik dengelerinin artık geri dönülemez şekilde bozulduğunu savunanlar da var. Yabancı yatırımcı artık Türkiye’ye güvenmiyor ve bir haftada 10 Milyar Dolar sermaye kaçtı. Bu da gösteriyor ki her sektör bu durumdan olumsuz etkilenecek. Gayrimenkul sektörünün de bundan kaçınması olanaksız. BU görüşte olanlar piyasanın durgunluğa sürükleneceğini ve satışların kesileceğini savunuyorlar. Bu da bir süre sonra fiyatların hızla aşağı inmesi demek. Bu nedenle ev ya da işyeri satın almak isteyenler bugünkü ‘herşey yolunda’ propagandasına inanmamalı. Bugünkü aşırı yüksek fiyatlardan alım yapılmamalı. Düşecek fiyatlar beklenmeli. Aksi takdirde daha sonra fiyatı düşecek olan mallar elinizde kalabilir.

Bu konudaki iki fikir bu şekilde. Tercih ev ya da dükkan almayı düşünen gayrimenkul yatırımcısının kendisine kalmış durumda.

Tags : , ,

0 thoughts on “Ohal Sonrası Gayrimenkul Ev Dükkan Fiyatları Ne Olur?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Takibe Düşer İcralık Olur

Kredi Kartı İdari Takip ve Yasal Takip Süreci Nasıl İşliyor? Kredi kartı ekstre borcunun takibe girmesini istemiyorsanız her ay gelen...

72 Aylık yapılandırma ve 48 ay kredi vadesi ile neler değişti?

İhtiyaç kredisi ve kredi kartlarında yapılan mevzuat değişikliği ile birlikte, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı taksit sayısından, konut kredisi peşinat...

Kapat