Ohal Sonrası Gayrimenkul Ev Dükkan Fiyatları Ne Olur?

Vatandaşın gündemdeki sorularından biri de şu: Ohal emlak fiyatlarını nasıl etkiler? Her durumda artan, kriz tanımayan ev ve dükkan fiyatları artık biraz olsun durulmaya ya da düşmeye başlayabilir mi? Olağanüstü hal sonrası gayrimenkul fiyatları ne olur. Ev ya da dükkan almak isteyen herkes bugünlerde bunu merak ediyor. Bir işyeri kiralayarak iş kurmak isteyenler de projelerini erteleyip ertelememeyi konuşuyor.

İnşaat şirketlerine bakarsanız gayrimenkul fiyatları düşemez, çünkü arsa maliyetleri çok yüksek ve inşaat malzemelerine her gün zam geliyor. Üstelik Ohal geçici bir durum ve aslında bir sorun olmadığı anlaşılınca emlak fiyatları daha da artacaktır. Bu nedenle emlak almak isteyen elini çabuk tutmalı. Emlak piyasasının içinde olanlar bu düşünceyi savunuyor.

Ancak darbe girişimi sonrası ülkenin ekonomik dengelerinin artık geri dönülemez şekilde bozulduğunu savunanlar da var. Yabancı yatırımcı artık Türkiye’ye güvenmiyor ve bir haftada 10 Milyar Dolar sermaye kaçtı. Bu da gösteriyor ki her sektör bu durumdan olumsuz etkilenecek. Gayrimenkul sektörünün de bundan kaçınması olanaksız. BU görüşte olanlar piyasanın durgunluğa sürükleneceğini ve satışların kesileceğini savunuyorlar. Bu da bir süre sonra fiyatların hızla aşağı inmesi demek. Bu nedenle ev ya da işyeri satın almak isteyenler bugünkü ‘herşey yolunda’ propagandasına inanmamalı. Bugünkü aşırı yüksek fiyatlardan alım yapılmamalı. Düşecek fiyatlar beklenmeli. Aksi takdirde daha sonra fiyatı düşecek olan mallar elinizde kalabilir.

Bu konudaki iki fikir bu şekilde. Tercih ev ya da dükkan almayı düşünen gayrimenkul yatırımcısının kendisine kalmış durumda.

Tags : , ,

0 thoughts on “Ohal Sonrası Gayrimenkul Ev Dükkan Fiyatları Ne Olur?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dolar şimdilik 2.90 üzerinde dengelendi

Türkiye Merkez Bankası'nın faiz kararı finans piyasalarında merakla beklenirken Dolar / TL kurunun şimdilik 2.90 seviyesinin üzerinde dengelendiği gözleniyor. Asya...

Vakıfbank 2016 Yeni Yıla Özel 0 Km Otomobil Kredisi

2016 yılına girmek üzere olduğumuz bugünlerde yeni yıla 0 kilometre yepyeni bir otomobille girme hayali kuranları Vakıfbank'ta inanılmaz fırsatlar bekliyor....

Kapat