SGK emekli maaşları bayramdan önce ödenecek

SGK emekli maaşları bayramdan önce ödenecek

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emeklilere bayram müjdesi geldi. SGK’dan yapılan açıklamada, memur ve emekli maaşlarının bayram öncesi ödeneceği duyuruldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), SSK ve BağKur kapsamındaki maaşların Kurban Bayramı nedeniyle erken ödenmesine ilişkin açıklama yaparak, “Emekli, dul ve yetim gelir / aylığı alanların 2016 Eylül dönemi ödemelerinin Kurban Bayramı tatili öncesinde banka hesaplarına yatırılmasına karar verildi” müjdesi verildi. Buna göre, SSK emeklilerinden tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5, 3 ve 1 olanların maaşı 8 Eylül 2016 Perşembe günü; son rakamı 8, 6, 4, 2 ve 0 olanların maaşı ise 9 Eylül 2016 Cuma günü ödenecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada müjde cümlelerle verildi: “Bilindiği üzere, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel sağlık Sigortası Kanununun 55 inci maddesinde, sigortalıya veya hak sahiplerine bağlanan gelir veya aylıkların, her ay peşin olarak ödeneceği, gelir ve aylıkların ödeme dönemleri, ödeme tarihleri, ödeme şekli ve merkezlerinin Sosyal Güvenlik Kurumunca belirleneceği hüküm altına alınmıştır.

Buna göre, Kurban Bayramının 12, 13, 14 ve 15 Eylül 2016 tarihlerine rastlaması nedeniyle, SGK’dan 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) (SSK) ve (b) (BAĞKUR) bentleri kapsamında emekli, dul ve yetim gelir/aylığı alanların 2016 / Eylül dönemi gelir / aylık ödemelerinin, tahsis numarasının son rakamı; 9, 7, 5, 3 ve 1 olanların 8 Eylül 2016 tarihinde; 8, 6, 4, 2 ve 0 olanların 9 Eylül 2016 tarihinde, daha önce her ayın 8-14’ü tarihleri arasında ödenen geçici iş göremezlik ödenekleri ise 5-9 Eylül 2016 tarihleri arasında ödenecektir”

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “SGK emekli maaşları bayramdan önce ödenecek”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Paraf Kredi Kartı ParafPara Yağmuru Kampanyası

Paraf Kart'ın yeni kampanyası, Murat Boz'un oynadığı televizyon reklamıyla dikkatleri topladı. "Ayrıcalıklar bu Paraf'ta" sloganıyla çok beğenilen reklam filminde Paraf'tan...

Ohal Sonrası Gayrimenkul Ev Dükkan Fiyatları Ne Olur?

Vatandaşın gündemdeki sorularından biri de şu: Ohal emlak fiyatlarını nasıl etkiler? Her durumda artan, kriz tanımayan ev ve dükkan fiyatları...

Kapat