SSK Emekli Aylığı 2017 Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Emeklileri 2017 yılının ilk altı ayı için yapılacak maaş zammını bekliyorlar. Emeklilerin bu yıl da gözü kulağı açıklanacak enflasyon oranlarında. Çünkü SSK ve Bağ-Kur emeklileri açıklanan enflasyon üzerinden maaşlarına zam alacak. 2017 yılı ilk yarışı emekli maaş zammı ne kadar olacak. Bu henüz kesinlik kazanmadı. Öncelikle 2016’nın ikinci altı ayındaki enflasyon rakamları bekleniyor.

2016 yılının ikinci yarısı için enflasyon oranı 3 Ocak 2017 tarihinde açıklanacak. Enflasyon oranının yüzde 3’ün üzerinden olması bekleniyor. Örnek olarak enflasyon % 3.5 olarak gerçekleşirse en düşük SSK emekli aylığı 2017 yılının ilk yarısı için 1.339 TL olacak. Bu rakam 2000 yılından önce emekli olanlar için geçerli. 2000 tarihinden sonra emekli olan SSK’lılar ise en düşük emekli aylığı olarak 826 TL alacaklar.

Bağ-Kurlular da zammı merak ediyor. Aynı koşullar onlar için de geçerli. Enflasyon oranı zam için gösterge niteliğinde. Bağ-Kur emekliler yüzde 3.5 oranında bir zam alırlarsa maaşları 1204 TL’ye ulaşacak. Bağ- Kur tarım emeklilerinde 2017 maaşı 948 liraya yükselecek.

Memur emeklilerin ise artış tutarı kesinleşti. Yüzde 3 maaş zammıyla en düşük Emekli Sandığı emeklisi maaşı 1.752 TL’ye çıktı. Memur emeklileri yüzde 3’ün üzerinde bir enflasyon gerçekleşirse enflasyon farkı da alacaklar.

Tags : ,

0 thoughts on “SSK Emekli Aylığı 2017 Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dumankaya İnşaat’tan ev alanlar ne olacak?

FETÖ’ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla Dumankaya İnşaat’ın sahibi ve ortakları Halit Dumankaya, Necla Dumankaya, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla...

Kredi kartında şifre nasıl seçilmeli?

Dünya çapında yapılan bir araştırmada kredi kartı, banka kartı ve telefon, internet mail hesabı, Facebook hesabı ve daha birçok yerde...

Kapat