Süleyman Soylu’dan emekliye banka promosyonu açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) düzenlenen yabancı kamu görevlisi öğrencilerin mezuniyet töreninde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Toplantıda önce İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı ve bu kararın Türkiye’ye etkilerine değinen Soylu, daha sonra konuyu emeklilere banka promosyonuna getirdi. Emeklilerin banka promosyonlarına ilişkin gelinen noktanın sorulması üzerine Bakan Soylu, bu konunun çok tartışıldığına dikkati çekti.

Süleyman Soylu, ekonomi yazarlarına seslenerek, “Ben kendi görevimi iyi yapmak için çaba sarf ediyorum. Yani mümkünlere, olabileceklere bakıyorum ama ekonomi menşeli meslektaşlarınız, bir hesap kitap yapsınlar. Bizi toplumla sürekli olup, olamayacaklar konusunda karşı karşıya getirmenin doğru bir yöntem olmadığını düşünüyorum.” dedi.

Bahsi geçen konunun, bir insanın maaşının kendi hesabına yatmasından kaynaklanacak promosyon olduğunu bildiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Soylu, şunları ifade etti:

“Öyle rakamlar telaffuz ediliyor, öyle rakamlar ortaya konuluyor ki… Bir siyaset adamının, bir kabinenin yapacağı en hatalı adım, yapamayacağı bir beklentiyi topluma sunmaktır. Bu, yanlış bir şeydir. Bu sadece bir promosyondur, yani bir maaş bir bankada ne kadar kalır, bir banka bundan ne kadar istifade eder ve bu istifade ettiğinden dolayı da biz bundan milleti ne kadar istifade ettirebiliriz. Böyle bir tartışmayı, çalışmayı arkadaşlarımız yapıyorlar, yaptılar. Biz bunu hükümetimize sunacağız. Ama konuşulan rakamlar afaki rakamlardır.”

Bakan Soylu, emeklilerin promosyonlardan istifade etmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak, konuyla ilgili açıklama yapanların ve medyanın daha sorumlu davranması gerektiğini kaydetti.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Süleyman Soylu’dan emekliye banka promosyonu açıklaması”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Ziraat Bankası’ndan kredi borcu yapılandırana faiz indirimi

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, daha önce kullandığı konut kredisi borcunu yapılandırmak isteyen müşterilere faiz indirimi yapılacağı, 1.09 aylık faiz uygulanacağı...

Emekliye Promosyon En Az 450 TL 1 Ay İçinde Hesaba Yatacak

11 milyonu aşkın emeklinin aylardır haber almaya çalıştığı emekli maaşı promosyonunun akibeti belli oldu. Emekli maaşı banka promosyonu 2017'ye girilmeden...

Kapat