TOKİ’den Emekliye 250 TL Taksitle Ev Müjdesi

TOKİ'den Emekliye 250 TL Taksitle Ev Müjdesi

Kirada yaşayan emeklileri ev sahibi yapmak için kolları sıvayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bu sonbahar dönemi için yeni bir seferberlik başlattı. Emeklilere ucuz ev imkanı için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu konudaki müjdeyi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Her yıl evi olmayan 15 bin emeklimizi ev sahibi yapacağız” dedi.

Emeklilerin konut sahibi olmasına yönelik çalışmaların 6 aydır devam ettiğini belirten Turan; TOKİ konutlarına Gaziantep, Denizli, Şanlıurfa ve Erzurum gibi çok sayıda şehirden talep olduğunu söyledi. Turan, “Her yıl evi olmayan 15 bin emeklimizi ev sahibi yapacağız. Şu ana kadar 9 bin 700 konut emekli vatandaşlarımıza satıldı. Yıl sonuna kadar hedeflenen 15 bin konutun emekli vatandaşlarımıza satılması” diye konuştu. Emeklilerin uygun fiyatlarla ev alacağına değinen Turan, taksitlerin 250 – 300 TL’den başladığının altını çizdi.

TOKİ Başkanı Turan, sözlerine devamla ayrıca istihdam müjdesi de verdi. İdarenin 13 yılda güncelleştirilmiş rakamlarla sektöre 129 milyar TL kaynak aktardığını kaydeden Turan, şöyle konuştu: “İnşaatlarımızda çalışan işçi sayısı mevsimsel değişmekle birlikte yaklaşık 50 bindir. Yeni hedeflerimiz doğrultusunda 2016’dan itibaren yaklaşık yüzde 80 oranında (ilave 30 bin kişi) artacağını tahmin etmekteyiz.”

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “TOKİ’den Emekliye 250 TL Taksitle Ev Müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ya da daha uzun vadeye yaymak isteyenler için bir defalığına mükemmel bir imkan geldi. Mevcut kredi...

ING Bank Kişiye Özel 0.99 Faizli Krediye İnternetten Başvuru

ING Bank'ın kredi notu yüksek müşterileri için başlattığı Kişiye Özel Kredi Kampanyası devam ediyor. Aylık faizi 0.99 gibi rekor düşük...

Kapat