Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

İş Bankası’nın düzenlediği Türkiye’nin Ev Kredisi kampanyası, % 1’in altına inen yeni indirimli faiz oranlarıyla başladı. 11 Ağustos tarihinde başlayan ve 31 Ağustos’a kadar devam etmesi planlanan kampanyada % 0,95 indirimli faiz oranı dikkat çekiyor. İş Bankası müşterilerini “yuva sahibi yapma” anlayışı ile sürdürdülan kampanyada yeni kredi kullanımlarında indirimli faiz oranları teklif edilerek herkes için daha cazip hale getiriliyor.

20 ay vadeli konut kredisi kullanmayı düşünenlere teklif edilen % 0.85 faiz oranı, binde 5 kredi tahsis ücreti ve Hayat Sigortası yaptırılması koşuluyla sunuluyor. Bunun yanısıra, kredi tahsis ücretsiz ve Hayat Sigortası olmadan konut kredisi kullanmak isteyenler ise 120 ay vade için % 0.99 faiz oranından yararlanıyor. Bu faiz oranlarının yeni kredi kullanımları için geçerli olduğunu, yeniden finansman ve diğer bankalardan kullanılan kredilerin İş Bankası’na aktarılmasında uygulanmadığını belirtelim.

İş Bankası’nın düzenlediği “Türkiye’nin Ev Kredisi” kampanyasının maliyet tablosu detaylarını 100.000 TL tutarında konut kredisi kullanımı örneğinden yola çıkarak inceleyelim.

100.000 TL tutarında kredinin 120 ay vade için kullanılması halinde aylık & 0.95 faiz oranı geçerli oluyor. Kredi tahsis ücreti 500 TL, ekspertiz ücreti ise 750 TL… Kredinin geri ödemesi ise 120 ay boyunca 1.400 Tl taksitlerle yapılabiliyor. Aynı miktarda kredinin daha kısa vadede, 6/ ay vadede ödenmesi durumunda ise kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve % 0.95 faiz oranı aynı seviyede kalırken aylık taksitler 2.194 TL’ye yükseliyor.

Şimdi de kredi tahsis ücretsiz seçeneği inceleyelim. Bu seçenekte herhangi bir kredi tahsis ücreti ödenmiyor. Faiz oranı % 0.99 olurken ekspertiz ücreti 750 TL… 120 ay vade boyunca aylık 1.427 TL geri ödeme yapılıyor. 60 ay vadeli seçenek tercih edilirse faiz oranı ve ekspertiz ücreti aynı kalırken 60 ay boyunca 2.218 TL taksit ödemek yeterli oluyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Borç sarmalından kurtulmak için en iyi çözüm ihtiyaç kredisi

Kredi kartları düzenli ödeme yapıldığında, kolaylık sağlayan bir alışveriş aracı iken, ödeme aksatılması halinde yuva yıkan bir faktöre dönüşebiliyor. Türkiye’de...

Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor

11 milyona yakın emeklinin, uzun süreden beri heyecanla beklediği banka promosyonuna Kurban Bayramı sonrası kavuşacağı müjdesi geldi. Banka temsilcileri ile...

Kapat