Yapı Kredi’den Yüzde 20 Devlet Katkılı Konut Hesabı

Yapı Kredi'den Yüzde 20 Devlet Katkılı Konut Hesabı

Hükümetin 26 Ağustos 2016 tarihi itibariyle başlattığı Devlet Katkılı konut Hesabı sistemi ülkemizdeki tüm bankalarda devam ediyor. Yeterli birikimi olmayan insanları devletin de katkısıyla konut sahabi yapmayı amaçlayan uygulamanın liderlerinden birisi de Yapı Kredi Bankası oldu. Konuyla ilgili olarak düzenlediği cazip reklam kampanyalarıyla devlet katkılı konut hesaplarının çoğalmasında önemli rol oynadı.

Yapı Kredi Bankası’nın konut sahibi olmayı hayal eden tüm müşterilerine sunduğu Konut Hesabı’nı, düzenli ödemelerle uzun dönemli birikim sağlayan, devlet katkılı bir vadeli mevduat hesabı şeklinde tanımlayabiliriz. Türk Lirası cinsinden açılabilen, aylık veya üç aylık olarak müşteri tercihine göre vadesiz hesaptan veya Yapı Kredi kredi kartından düzenli ödeme talimatı verilerek çalışan bir mevduat hesabı bu… İlk evini almak isteyen tüm T.C. vatandaşları, Yapı Kredi şubelerinde Konut Hesabı açabiliyor.

Yapı Kredi Konut Hesabı’yla avantajlı faiz oranlarından sürekli faydalanırken moşterinin yaptığı her ödeme güncel oranlarıyla değerleniyor. Üstelik müşteri dilediği zaman ödeme yapabiliyor ve her bir dönemde iki defa Konut Hesabından para çekilebiliyor.

Devlet Katkısı Ne Kadar?

Konut Hesabı ile; faiz getirisi yanında, birikiminn % 20’sine kadar devlet katkısından yararlanmak mümkün… 36 ay ile 47 ay arası vadede birikimin % 15’i; 48 ay ile 59 ay arası vadede birikimin % 18’i ve 60 aydan daha uzun vadede birikimin % 20’si kadar devlet katkısı sağlanıyor. Devlet katkısı, 36 ay ile 47 ay vade için en fazla 13.000 TL, 48 ay ile 69 ay vade için en fazla 14.000 TL ve 60 aydan daha uzun vade için en fazla 15.000 TL şeklinde gerçekleşiyor.

Aylık 250 TL ile 2.500 TL arasında düzenli ödeme talimatı verilebilen Yapı Kredi Konut Hesabı için ayrıca açılışta bir defaya mahsus olarak 30.000 TL’ye kadar bir tutar yatırılabiliyor.*

Devlet Katkısına Kimler Başvurabilir?

Minimum 3 yıl boyunca yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak ödemelerini yapmış ve bu süreden sonra ilk konutlarını edinmiş olan tüm Konut Hesabı sahibi müşterileri devlet katkısından yararlanabiliyor.

Devlet Katkısı Başvurusu İçin Gerekenler

Minimum üç sene boyunca, alt ve üst limitler dahilinde düzenli ödemelerini aksatmadan birikim yaparak, ilk konut ediniminden itibaren altı ay içinde devlet katkısı için başvuru yapılabiliyor Aylık ödeme planı seçilmesi halinde bir dönem içinde 3 defa, üç aylık ödeme planı seçilmesi halinde ise 1 defa ödeme atlama hakkı olduğunu belirtelim.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Yapı Kredi’den Yüzde 20 Devlet Katkılı Konut Hesabı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Acil Para İhtiyacına TEB Pratik Kredi

Acil krediye ihtiyacı olanlar için hızlı, kolay bir ihtiyaç kredisi seçeneği var: TEB Pratik Kredi. Paraya ihtiyacı olanlara TEB'de bireysel...

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Fırsatı Başladı

Garanti Bankası'nın Kurban Bayramı tatili öncesi başlattığı aylık % 1.19 faizli ihtiyaç kredisi kampanyası, okulların açılmasıyla birlikte Sonbahar Kredisi fırsatına...

Kapat