Yapılandırmada Son Gün Ne Zaman

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için tanınan fırsat devam ediyor. Maliye Bakanlığı bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin işini son güne bırakmamasını tavsiye ediyor. Peki vergi borçları ve cezaları kapsayan yeniden yapılandırmada son gün ne zaman? Borçlar en son hangi tarihte yeniden yapılandırılabilir?

Vergi borçlarının yapılandırılıp taksitlendirilmesi için son tarih 31 Ekim 2016. Bu tarihe kadar başvuru yapılması halinde borçların faizleri siliniyor ve taksit yapma imkanı sağlanıyor. Vergi borçlarının yanısıra SGK primleri, Genel Sağlık Sigortası primleri, trafik cezaları, Kredi Yurtlar Kurumu borçları, belediye vergi borçları ve diğer devlet alacaklarının yapılandırılması gerçekleşiyor. Faizlerin silinmesiyle ödenecek tutar düşüyor ve bu tutar üzerinden isteyenlere taksit fırsatı sunuluyor.

Yeniden yapılandırmada son tarih olan 31 Ekim 2016’ya kadar borçların yapılandırılması için başvuru yapanlar kazançlı çıkacak. Bu tarihten sonra borçlar eski tutarlarıyla istenecek ve taksitlendirme yapılmayacak.

Yapılandırmanın kaç taksit olduğunu merak edenler için söyleyelim: Yapılandırma 36 taksite kadar yapılabiliyor. Bu da 3 senelik geri ödeme süresi demek. Borç taksitleri 2 ayda bir eşit taksitler halinde ödeniyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Yapılandırmada Son Gün Ne Zaman”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İhtiyaç Kredisi çekerken sadece düşük faize odaklanmayın

Faiz sıfır olsa bile sorulması gereken asıl soru şu: Bu krediye gerçekten ihtiyacım var mı? Ekonomi literatüründe çok ünlü bir...

Emekliye ikramiye, Meclis Komisyonunda kabul edildi

Memur emeklilerine geçmişe dönük emekli ikramiye ödenmesine olanak tanıyan Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının,...

Kapat