Yapılandırmada Son Gün Ne Zaman

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için tanınan fırsat devam ediyor. Maliye Bakanlığı bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin işini son güne bırakmamasını tavsiye ediyor. Peki vergi borçları ve cezaları kapsayan yeniden yapılandırmada son gün ne zaman? Borçlar en son hangi tarihte yeniden yapılandırılabilir?

Vergi borçlarının yapılandırılıp taksitlendirilmesi için son tarih 31 Ekim 2016. Bu tarihe kadar başvuru yapılması halinde borçların faizleri siliniyor ve taksit yapma imkanı sağlanıyor. Vergi borçlarının yanısıra SGK primleri, Genel Sağlık Sigortası primleri, trafik cezaları, Kredi Yurtlar Kurumu borçları, belediye vergi borçları ve diğer devlet alacaklarının yapılandırılması gerçekleşiyor. Faizlerin silinmesiyle ödenecek tutar düşüyor ve bu tutar üzerinden isteyenlere taksit fırsatı sunuluyor.

Yeniden yapılandırmada son tarih olan 31 Ekim 2016’ya kadar borçların yapılandırılması için başvuru yapanlar kazançlı çıkacak. Bu tarihten sonra borçlar eski tutarlarıyla istenecek ve taksitlendirme yapılmayacak.

Yapılandırmanın kaç taksit olduğunu merak edenler için söyleyelim: Yapılandırma 36 taksite kadar yapılabiliyor. Bu da 3 senelik geri ödeme süresi demek. Borç taksitleri 2 ayda bir eşit taksitler halinde ödeniyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Yapılandırmada Son Gün Ne Zaman”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Yeni Gelişme: Emekli 3 Yıllık Promosyonu Toplu Alacak

Türkiye'deki yaklaşık 11 milyon emekliye verilecek promosyon için son viraja girildi. 9 günlük uzun bayram tatili ve 15 Temmuzda meydana...

Emekli ve memurların ocak ayı zamlı maaşları belli oldu

Emeklilerin ve memurların 2017 ocak ayındaki yeni zamlı maaşları şimdiden şekillendi, asgari ücretliler ise Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak karara...

Kapat