Bugün bankalar açık mı? Cuma günü de tatil mi?

Dört günlük Kurban Bayramı tatilinin ertesi gününe rastlayan 16 Eylül Cuma gününün (bugün) tatil olup olmadığı konusu kafaları karıştırmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nda pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri kapalı kalan bankalar cuma günü açılacak mı? Açılacaksa hangileri açılacak? Özel bankalar ve kamu bankaları tatile devam mı edecek? Bu gibi sorular sürekli gündemde kalıyor. Herkes aynı soruyu soruyor: Bugün bankalar açık mı? Cuma günü de tatil mi?

Öncelikle hemen belirtelim. Özel bankalar cuma günü her zamanki mesai saatinde kapılarını açarak hizmet vermeye başlıyor. Ancak özel bankaların açık oluşu sadece cuma gününü kapsıyor. Akşam mesai bitimine kadar tüm banka şubelerinde bankacılık hizmetleri verilecek ama cumartesi ve pazar günleri yine tatil olacak.

Kamu bankalarının durumuna gelince… Ülkemizde kamu bankası kapsamında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bulunuyor. Bu üç bankanın çalışanları devlet memurlarına verilen idari izin hakkından yararlanacağı için bu bankalarda çalışma yapılmayacak. Dolayısıyla dört günlük bayram tatili ile hafta sonu tatili birleşeceği için bankacılık hizmetleri verilmeyecek.

Cuma günü bankalarda kredi kartı ödemesi, senet ve çek takibi, kredi başvurusu gibi işleri olanlar için özel bankalarda bir sıkıntı olmayacak. Özel bankaların müşterileri akşam saatlerine kadar her türlü bankacılık hizmetini almaya devam edecek. Kamu bankası müşterisi olanların ise dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin sona ereceği pazartesi gününü beklemesi gerekiyor.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Bugün bankalar açık mı? Cuma günü de tatil mi?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
İlk evini alana devlet desteği 26 Ağustos’ta başlıyor

Bankada düzenli birikim yapıp ilk evini alanlara devlet katkısı sağlayacak sistem 26 Ağustos’ta başlıyor. Bankalar, hesap açacaklar için cazip kampanyalar...

İlk Defa Kredi Kullanacaklara 4 Öneri Daha

İlk defa kredi başvurusunda mı bulunacaksınız? Gençsiniz ve iş hayatınıza yeni mi başladınız? Bugüne kadar hiç kredi kullanmadınız, ilk defa...

Kapat