Yarın Bankalar Tatil mi 30 Ağustos 2016 Çalışıyorlar mı

Yarın 30 Ağustos ve Zafer Bayramı kutlanacak. Bankalarda işi olan vatandaşın aklındaki soru ise şu: Bankalar yarın tatil mi? Bankalar yarın hizmet verecek mi ve çalışacak mı? Kamu bankaları ve özel bankalar arasında bir fark var mı?

Bu sorunun basit bir yanıtı var: Yarın, yani 30 Ağustos 2016 günü resmi tatil. Tüm bankalar kapalı olacak ve hizmet vermeyecekler. Özel bankalar olsun, kamu bankaları olsun bugün tüm gün boyunca kapalı olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı idari izin verilen bir gün değil, resmi olarak tatil olan bir gün. Bu nedenle gerek özel bankalar, gerekse devlet bankaları tüm gün kapalı olacak.

Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, TEB, Finansbank, Odeabank, ING Bank, Şekerbank, Fibabank, Kuveyt Turk gibi özel bankaaların yanında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım gibi tüm devlet bankaları yarın çalışmayacak, işlem yapmayacak.

Bankaların internet şubeleri üzerinden tüm işlemler yapılabilecek. Ancak yapılan işlemler bir sonraki gün, yani 31 Ağustos’ta devreye girecek. Örneğin bir bankanın internet şubesinden havale göndermeniz durumunda bu işlem ertesi sabah işleme girecek.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Yarın Bankalar Tatil mi 30 Ağustos 2016 Çalışıyorlar mı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
29 Ekim Tatili Kaç Gün? Bankalar Açık Olacak mı?

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne uzatılmasıyla 29 ekim'de de uzun tatil beklentisi zirve yaptı. Kurban Bayramının ilk gününün perşembeye rastlamasına...

Banka Kredisinde 48 Ay Vade Sürprizi Başladı

Artık bankalardan 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Hükümetin aldığı son kararlarla kredi kartında 12 taksit, ihtiaç kredisinde 48 ay...

Kapat