Yeni Banka ICBC Bank’ın İhtiyaç Kredisi Fırsatları

Merkezi Çin’de bulunan ICBC Bank ülkemizin yeni bankalarından birisi… Henüz çok yeni olmasına rağmen Türkiye’nin birçok kentinde şubesi var. Şubesi olmayan kentlerde de hızla şube açmaya devam ediyor.

Sitemizi yakından takip edenler, ICBC Bank’ın ihtiyaç kredisi koşullarının nasıl olduuğunu merak ediyorlar. Faiz oranının ne kadar olduuğunu, geri ödeme vadelerini, kredi tahsis ücreti olup olmadığını mail atarak veya mesaj göndererek soruyorlar.

ICBC Bank konusunda soruların yoğunlaşması üzerine bu yeni bankanın ihtiyaç kredisi verme prosedürünü detaylarıyla inceledik. Edindiğimiz bilgileri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyoruz. Daha başka sorularınız da varsa, sayfanın alt kısmındaki yorum formuna yazarak bize iletebilirsiniz.

ICBC Bank’tan İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

ICBC Bank’ın suunduğu ihtiyaç kredileri, eğitimden evliliğe, tatil harcamalarından sağlık giderlerine kadar her türlü bireysel ihtiyaçlar için uygun faiz oranlarıyla kullanılabiliyor. Başvuru koşulların da ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalar gibi oldukça kolay ve zahmetsiz olduğunu söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey, ICBC Bank’ın kişiye özel kredi alternatiflerini inceleyerek ihtiyacınız olan kredi türünü seçmek… Böylece siz de ICBC Turkey ile çalışmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

ICBC Bank Turkey’in ihtiyaç kredilerine tek bir SMS ile başvuru yapılabiliyor. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne “kredi” yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı ve gelirinizin ne kadar olduğunu ekleyerek 0 532 752 44 04’e göndermeniz yeterli… Başvurunuza aynı gün yanıt geliyor ve nakit ihtiyacınız çok kısa zamanda karşılanıyor. Üstelik kefilsiz, bankada sıra beklemeden ve prosedür olmadan…

Şimdi de ICBC Bank Turkey’den 10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanmanız halinde maliyet tablosunu inceleyelim. Bu krediyi 12 ay, 24 ay veya 36 ay vadede geri ödeyebilirsiniz. Hangi vadeyi seçerseniz seçin aylık faiz oranı değişmiyor ve % 63 seviyesinde kalıyor. Kredi tahsis ücreti olarak bir defaya mahsus 64 TL alınıyor ve o da her vadede değişmeden aynı kalıyor.

Krediyi geri ödeme sırasında aylık taksit miktarı ise vadeye göre değişkenlik gösteriyor. 12 ay vade için kullanılan 10.000 TL tutarında kredinin aylık taksitleri 943 TL olurken, 24 ayda geri ödenirse 526 TL oluyor. Krediyi 36 ay vadede geri ödemeyi düşünürseniz aylık taksit miktarının 390 TL’ye kadar indiğini belirtelim.

Tags : , , , , , ,

One thought on “Yeni Banka ICBC Bank’ın İhtiyaç Kredisi Fırsatları”

  1. Merhaba ben nurcan ev hanımiyim sigortam yok kefilsiz TC numaram ile 30 bin TL 48 ay vade ile kredi başvurusu yapmak istiyorum.

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Dolarda kritik hafta başlıyor: Nereye kadar yükselir?

Başta dolar olmak üzere tüm döviz kurlarında yükseliş trendi devam ediyor. Dolar / TL kurunda bu hafta 3.60 seviyesinin üzerinde...

Birikmiş Kredi Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Hükümetten son günlerde art arda gelen açıklamalara bakılırsa, kredi kartı ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılması yakın bir zamanda gündeme gelecek....

Kapat