Yeni Gelişme: Emekli 3 Yıllık Promosyonu Toplu Alacak

Türkiye’deki yaklaşık 11 milyon emekliye verilecek promosyon için son viraja girildi. 9 günlük uzun bayram tatili ve 15 Temmuzda meydana gelen darbe girişimi sonrasında bir süre ara verilen promosyon görüşmelerine yeniden başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kamu ve özel bankalarla yaptığı görüşmelerden olumlu sinyaller geldiği bildiriliyor.

Görüşmelerde varılan son noktaya göre, bankalar 3 yıllık promosyonu emeklilere toplu olarak verecek. Buna karşılık emekli de bu ödemeyi kapsayan 3 yıllık dönem boyunca maaşını aynı bankadan almaya devam edecek. 3 yıllık sürenin bitiminde banka ile emekli arasındaki sözleşme yenilenecek. Emekli isterse sözleşmeyi yenilemek suretiyle aynı bankadan maaş almaya devam edecek. İsterse maaşını daha yüksek promosyon teklif eden bankaya aktarabilecek. Bu durumda yine 3 yıllık peşin ödeme yapılacak.

Promosyonun tutarının ne kadar olacağına gelince, bu husus henüz netlik kazanmadı. Bankaların masaya farklı bahaneler koyup daha düşük ödeme yapma eğiliminde olduğu bildiriliyor. Ancak SGK yetkilileri de emekliden yana tavır koyarak bankalara “Miktarı artırın” tavsiyesinde bulunuyor. Şu an üzerinde durulan rakamın yıllık 150 ile 300 TL arasında olduğundan söz ediliyor.

Emekliye ödenecek promosyon tutarı, alınan maaşın miktarına, maaşın bankada tutulma süresine ve emeklinin diğer bankacılık ürünlerini kullanma durumuna göre kademeli belirlenecek. Bu üç koşulun yerine getirilmesi halinde emeklilere ödenecek 3 yıllık promosyon tutarının 450 TL ile 900 TL arasında olması bekleniyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Yeni Gelişme: Emekli 3 Yıllık Promosyonu Toplu Alacak”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Halkbank Kredi 2017 50 Bin TL 3542’ye SMS At

2017 yaklaşırken 2017 ödemeli kredi Halk Bankası'ndan geldi. 50.000 TL'ye kadar limiti olan Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyası 'Kredi 2017' adıyla...

Ramazan Bayramı Kredi Kampanyaları Rehberi

Türkiye'deki özel bankalar ve kamu bankaları, 2016 ramazan bayramına özel hem düşük faizli hem de ertelemeli kredi seçenekleri sunuyor. Bu...

Kapat